Ювілей з гірким присмаком

«Десять років тому, 4 вересня 2013 року була створена Музейна кімната археологічних та краєзнавчих досліджень Новомиргородщини. Нині ювілей, але радість відсутня. Як була Музейна кімната незаконнонароджена, так і залишилась. Вона існує, зустрічає гостей, але її немає...

З-за кордону, з столиці, з Кропивницького та й з наших країв з екскурсіями приїжджають потримати в руках раритети. Тисячі школярів відчули на дотик сиву давнину. Пишуться реферати та курсові, проходять практику студенти історичних факультетів. В експозиції близько тисячі експонатів, у фондах до 10 тисяч – це на 48 кв. м. Для них вона є, а для місцевої влади зась їй надати статус. Навіть ім’я забрали – назвали ним районний краєзнавчий музей, який більше року не працює. Це так, як москалі вкрали назву Русь.

...Але на зло всім байдужим Музейна кімната працює кожень день, крім суботи та неділі, з 8 до 16 годин, без перерви на обід. Вхід безкоштовний».

Так написав у ФБ засновник, директор, екскурсовод Музейної кімнати і фактично головний науковець і дослідник історії Новомиргородщини Петро Озеров. Дуже сумно, що влада міста, киваючи на формальності, ніяк не усвідомить глибинну цінність того, що зробила і робить ця людина для Новомиргорода.

Тож, публічно звертаємося до голови міста Ігоря Забажана і депутатів міської ради Новомиргорода – надайте нарешті належний статус Музейній кімнаті, допоможіть з приміщенням, де б можна було гідно розмістити експозицію. Ваші імена, можливо, через роки, десятиліття, а то й століття лише й згадають тільки через цю добру справу. Дороги, тротуари, парки – усе це забудеться і буде зметене часом, вони сто разів зміняться, а історична память сьогодні вже на вагу золота, і з кожним днем стає все ціннішою.


Надрукувати   E-mail