Знову сплав Інгулом: річка чекає допомоги! (ФОТО)

Ми це зробили знову, але без перешкод не обійшлося! Нарешті з Kroprivertour повторно пройшли Інгулом маршрут, яким у Кропивницькому ходили лише три рази. Відкрив я його з Андрієм Романчуком у квітні, але відтоді чотири місяці ним ніхто не сплавлявся – від греблі по вул. Михайлівська до кільцевої дороги за Завадівкою.

Дякую авторитетним у туристичних і географічних колах однодумцям, які відгукнулися на моє запрошення і ми разом його подолали – голові обласної федерації спортивного туризму, доктору географічних наук, майстру спорту зі спортивного туризму Олександру Колотусі та кандидату географічних наук Андрію Домаранському.

 Більше досвіду водних походів ніж у них, в області, напевне, немає ні в кого.

За чотири місяці Інгул змінився: суттєво заріс очеретом, у кількох місцях з’явилися нові завали дерев, тож додалося обносів. Рівень води впав, відтак наша байдарка часто сідала на мілину. На жаль, і сміття у річці побільшало, яке разом із гіллям дерев створило кілька гаток. Проблему із засміченістю треба терміново вирішувати!

За клинцівським мостом Інгул так заріс, що довелося близько 50 метрів у суцільних непролазних джунглях очерету буквально тягнути байдарку за ніс, знаходячись по пояс у воді. Але тепер там знову можна сплавлятися.

Загалом сплав зайняв три з половиною години. За цей час ми пройшли понад шість кілометрів.

Щодо використання цього маршруту для сплавів туристів – він точно не для матрасників. На ньому доведеться часто вилазити з байдарки, мочити ноги, бути готовим забруднити одяг, взуття, ухилятися від очерету, звисаючих гілок дерев, інколи нюхати неприємні запахи сірки, пробиватися крізь острівці ряски...

А от для любителів природи, перешкод, легкого екстриму, які фізично готові до веслування, обносів байдарки – він принесе задоволення. На кілька годин цей короткий сплав занурить учасників у цікаву пригоду, коли часом не віриться, що ви знаходитеся у кількасоттисячному місті.

Окрема подяка моєму братові Дмитру Савранському, який допоміг спочатку привезти все спорядження до точки старту, підготувати байдарку до сплаву, а потім забрав нас усіх після завершення мандрівки.

Євген Савранський


Надрукувати   E-mail