Зупинити пожежу у Чорнобильській зоні

Уже майже 20 днів триває найбільша пожежа за всю історію незалежної України – у Чорнобильській зоні. Причому горять радіаційно забруднені території та об’єкти, що загрожує поширенням радіації в Україні та Білорусі.

Уже згоріли десятки квадратних кілометрів лісу, трав’яних та болотних ділянок, більше десяти сіл, з них кілька жилих, безліч будівель в зоні і поза нею. Вогонь вдалося зупинити тільки на підступах до міста Чорнобиль, а виселене місто Поліське вигоріло.

Столиця держави Київ кілька днів потопала в диму й кіптяві, і стала лідером із забруднення повітря серед міст світу.

Вогонь продовжує розповсюджуватись, і може перекинутись на лісові масиви та населені пункти Білорусі. За цього сценарію доведеться компенсувати збитки ще й іншій державі.

Незважаючи на героїчні зусилля пожежників, лісників, волонтерів, пожежу вдалося призупинити лише тому, що в один із днів пішов дощ, а вітер зменшився. Але погода, за прогнозом, сприятиме новій, ще більш потужній хвилі пожеж, з виносом радіації за межі Чорнобильської зони.

https://petition.president.gov.ua/petition/93556

Самотужки ми не можемо впоратись – слід негайно посилити гасіння катастрофічних пожеж у Чорнобильській зоні, звернутися за допомогою до міжнародних організацій, сил порятунку у іншихдержавах.

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail