Депутати облради: для мови і пам’яті грошей забагато

Після тривожного повідомлення, що комісія з питань бюджету, фінансово-економічної політики та інвестицій Кіровоградської обласної ради у нинішніх умовах визнала недоцільним фінансування освітніх та культурних програм, підготовлених облдержадміністрацією, з’явилось інше: сесія програми таки прийняла! Ми теж висловлювали сподівання на це – http://chas-time.com.ua/polityka/kultura-i-osvita-znovu-na-zadvirkakh.html Хоча, як правило, висновок бюджетної комісії залишався остаточним.

Та, як виявилось, оптимізм, висловлений у багатьох ЗМІ, був передчасним. Перед самим сесійним засіданням бюджетна комісія провела ще одне, можна сказати екстрене засідання, і таки схвалила згадані програми, правда, урізавши їх майже на три мільйони гривень. Аргумент невідпорний – слід збільшувати видатки на охорону здоров’я. У такому вигляді вони й були прийняті сесією.

На чому ж вирішили зекономити? Сайт ОДА повідомляє: на 42 тис. 676 грн. зменшили видатки на фінансування проєкту «Увічнення пам’яті героїв Української революції 1917-1921 рр. на теренах рідного краю»; на 733 тис. грн. – фінансування таких освітніх проєктів, як «Місця сили», «Люби і знай свій рідний край», «Освітній портал Кіровоградщини», «Дистанційна школа лідерів учнівського самоврядування» і «Робототехніка»; на 1 млн. 50 тис. 100 грн. – фінансування культурних і мовних проєктів. Наприклад, ініціативи «Доступний вільний простір для молоді» на базі бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка та «Використання української мови в усіх сферах суспільного життя області».

Правда, окрім цього, на 1 млн. 160 тис. грн. зменшили фінансування апарату ОДА. Йшлося про мобільне матеріально-технічне оснащення, яке дозволяло б оперативно опрацьовувати дані у випадках надзвичайних ситуацій.

Ось так. Виходить, пандемія у нас є, а гібридної віни з Росією – нема?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail