«Гітлерівці» – дві сторони однієї медалі

Шалений резонанс викликала назва підліткової команди зі стрітболу, яка заявила про себе під час відзначення Дня мого рідного міста Новомиргород. «Гітлерівці»! Як можна?!

Ексголова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін вибухнув гнівним спічем, мовляв, оце така влада в Україні, що довела молодь до ось таких світоглядних збочень і фактично блюзнірства! Не була ніколи палкою прихильницею жодної влади, бо кожна з них дбала насамперед про власні інтереси і свої кишені. Януковичівська, у якій не останню роль грав і Ларін, серед них – просто суперлідер. І саме ця влада у нашому краї активно дбала про імперські наративи. Думаю, у місті не забули ще як активно ратувала команда Ларіна за проросійський Єлисаветград, з ним, на щастя, не вийшло, а от вулицю Дворцову таки зуміли пропхнути.

І при цьому не нехтували жодними методами, аж до того, що одягали молодих людей у костюми придворних кавалерів і дам. Подивіться, мовляв, яка краса, елегантність, ось що таке російські царі! То чому ж вас так обурюють «Гітлерівці»? Адже і Росія завжди була на нашій землі окупантом, і німецький нацизм так само.

Ясна річ, ідеологія гітлеризму – людиноненависницька, і молодь мусить про це знати і пам’ятати. Але так само вона повинна розуміти антиукраїнську, антидемократичну суть російського шовінізму. Бо це лише дві сторони однієї медалі. Мій свекор, який побував і у радянських, і у нацистських концтаборах не міг розрізнити, який з них кращий.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail