Місцева політика перейде в онлайн?

Депутатів міськради обрано, але є певні невизначеності. Перша полягає у тому, що міським головою знову обрано Андрія Райковича, першого номера партії «Пропозиція», що означає його заміну іншим кандидатом з цієї партії. А ще один списочник цієї партії Олександр Мосін, як і Ганна Ніжнікова з «ОПЗЖ» стали водночас депутатами і обласної ради. Їм тепер слід визначитись, і обрати, згідно із законом, якусь одну раду. Якщо вони оберуть обласну, то їхні місця в міській раді займуть інші, наступні за кількістю набраних голосів, кандидати зі списку їхніх партій. Після цього депутатський корпус міської ради буде остаточно сформованим. У 2010 році це трапилося вже 9 листопада, а у 2015 через другий тур виборів міського голови та суди з цього приводу майже на місяць пізніше.

Маємо ще одну ситуативно-кадрову проблему. Захворів на коронавірус обраний у першому ж турі міський голова Андрій Райкович. І присягу замість нього ніхто не складе, і радою за відсутності новообраного секретаря ради ніхто не покерує. Хіба що всі відсутні на першій сесії нового скликання будуть перебувати в режимі онлайн, якщо домовляться про такий або змішаний режим роботи. Хоча це теж проблема, бо регламентом такі новації ще не передбачені. Одним словом, коли його писали, то про пандемію ніхто не думав. Через такі обставини лише через пару тижнів, а це знову кінець листопада, ситуація з проведенням першої сесії проясниться.

На загал, як це буває, нікому не доповідають кого планують на посаду секретаря міської ради. У соціальних мережах спільнота гадає-прогнозує – хто стане секретарем міської ради? Є шанс залишитися на цій посаді Андрію Табалову, якого знову обрали депутатом. Але його фракція цього разу значно зменшилася. Варто зважити на те, що в минулій каденції тандем двох Андріїв у міській раді був практично найвдалішим із трьох, які діяли раніше, тож є шанс на його пролонгацію. Усе вирішать попередні консультації та домовленості між новими і старими депутатськими фракціями. Шість фракцій-старожилів мають певну вже сформовану політично-кадрову визначеність із минулого скликання. На перший погляд, опонентів у міського голови у цій каденції нібито поменшало, то ж і робота повинна бути вдалішою і енергійнішою. Аби тільки пандемія дуже не заважала.

А чи додасть конструктиву малодосвідчена у депутатській роботі фракція «Перспективи міста» на чолі з депутатом нового і позаминулого скликання Артемом Стрижаковим? Очільник цієї фракції два рази поспіль був головним опонентом на виборах міському голові Андрію Райковичу. Саме через це виникає питання – чи трансформується його передвиборча запальна критика у конкретний робочий депутатський позитив?

Анатолій Авдєєв


Надрукувати   E-mail