Народ бідніє, нардепи багатіють…

Строк для подання декларацій держслужбовцями за 2021—2022 роки закінчився 31 січня. Журналісти проаналізували декларації за 2022 рік на предмет купівлі машин або нерухомості.

Отже, найбільше цінних активів у перший рік повномасштабної війни придбали представники фракції "Слуга народу" й депутатської групи "Довіра".

Кожен третій народний депутат України, який подав декларацію за 2022 рік, придбав новий автомобіль або нерухомість протягом першого року повномасштабної війни. Про це пише "Економічна правда" 1 лютого.

У перший рік великої війни нардепи задекларували 134 нові автомобілі на додачу до тих 304, що вже значилися в їхній власності. Згідно з деклараціями, 109 депутатів купили щонайменше одну машину. Ще 25 нардепів не мають транспортних засобів або ж не подали відповідні декларації. Серед авто, яким віддають перевагу народні обранці, журналісти відзначили Mercedes і Lexus.

 Що стосується нерухомості, у 2022 році нардепи придбали 260 нових квартир, будинків і земельних ділянок. Покупку нерухомості здійснив кожен третій депутат. Водночас до повномасштабного вторгнення у власності нардепів уже значилися майже тисяча об'єктів нерухомості.

ЗМІ підрахували, що найбільша частка нових автомобілів і об'єктів нерухомості припадає на представників фракції "Слуга народу" й депутатської групи "Довіра".

Журналісти також вказали на те, що 2022 року депутати стали частіше віддавати перевагу отриманню майна в користування. Більшість покупок, задекларованих нардепами, перебуває в них в оренді або "іншому праві користування".

Нагадаємо, станом на 12 грудня лише 53 народні депутати добровільно подали майнові декларації за 2021 рік, за 2022 рік — ще менше. Фокус з'ясував, що в більшості випадків дружини нардепів і політиків багатші, ніж вони самі.

За матеріалами ЗМІ

P.S. Чи є серед тих, хто збагатився під час війни наші депутати? Про це – у наступному випуску.


Надрукувати   E-mail