Новий вогонь через 102 роки

50 людей та кілька десятків кілометрів зимовим Яром на честь Юрія Горліс-Горського. 102 роки тому він вперше побачив ці місця, закарбувавши їх у неоціненному романі "Холодний Яр".

Краса природи в поєднанні з усвідомленням вагомого історичного минулого сформувала незабутній спогад про цих два грудневих дні.

Грудень 1919 поклав початок відомому Зимовому походу Армії УНР. За п’ять місяців наші бійці пройшли 2500 км, провівши близько 50-ти успішних боїв з московськими окупантами. У цьому поході брав участь і Юрій Горліс-Горський, який лишився в Холодному Яру, щоб підлікуватись. Його вразила висока національна свідомість тутешніх селян, вміння захищати себе, традиція вітання "Слава Україні!". У Холодному Яру він знайшов "клаптик української землі, який потрібно було відстояти або померти".

Тож по цьому "клаптику української землі" на честь Юрія і за його спогадами наша ватага протоптувала зимові холодноярські стежки. Медведівка, старий млин, Семидубова гора, Головківка з краєвидами на Атаманський парк, місце останнього бою Василя Чучупаки, древній Мотрин монастир, тисячолітній Дуб Залізняка — це далеко не повний перелік локацій, які ожили перед мандрівниками. Підкріплені красою засніженого Яру, вони довершують дивовижність цього величного місця, що дихає історією.

Холодний Яр живий, він знає, хто свій, а хто ворог. Слабким в Яру не місце. Тож гартуй себе та готуйся наступного року разом з нами роздмухувати новий вогонь, що неодмінно повіє!

 


Надрукувати   E-mail