Побили «батька» на 12 мільярдів

Ще одна громада Кіровоградщини стала повноправним членом Асоціації міст України. Рішенням сесії про вступ до АМУ Надлацкая сільська рада ухвалила у 16 квітня. На засіданні правління Асоціації міст України було погоджено рішення про вступ в АМУ 86 нових громад з різних областей України. Асоціація міст України об’єднує нині майже тисячу територіальних громад.

«Наша Асоціація збільшується. Це гарний сигнал, який означає, що позиція місцевого самоврядування зміцнюється, і ми ще ефективніше відстоюватимемо права місцевих громад», – зазначив під час онлайн зустрічі голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко.

Нині Кіровоградське регіональне відділення Асоціації міст України налічує 40 громад-членів АМУ. Ще кілька громад вже підготували відповідні проєкти рішень про вступ, які після затвердження місцевими радами буде передано на розгляд правління.

Членство в Асоціації міст для громад, це перш за все можливість одним голосом, спільними аргументами відстоювати інтереси місцевого самоврядування. Приміром, кожен рік Асоціація міст України бореться за акциз на пальне та тютюн для місцевих бюджетів, і в результаті минулого року вдалось залишити в громадах 12 млрд грн. На початку року АМУ анонсувало і збирало пропозиції щодо збільшення частки ПДФО в місцевих бюджетах.

В результаті, після відновлення роботи ВР, Асоціація міст України буде лобіювати ухвалення законопроєктів №5066 та №5066-1, якими пропонується збільшити відсоток зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад із 60 до 65% та сплачувати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Обидва проєкти Законів спрямовані на посилення фінансової спроможності громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування.

«Удосконалення законодавства відбувається виключно за пропозиціями, які формує місцеве самоврядування. Тому важливий тісний зв'язок та постійне спілкування», – підкреслив Олександр Слобожан, виконавчий директор АМУ 24 квітня в Херсоні, де відбувся Форум місцевого самоврядування «Херсонщина: децентралізація в дії».

На місцевому рівні Регіональне відділення збирає, опрацьовує та інформує органи місцевого самоврядування про законодавчі новації, моніторить проблемні питання, що виникають в громадах та проводить навчання представників ОМС на актуальні теми. Окрім, того з 2016 року в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, в Кіровоградському РВ АМУ працюють три консультанти: з правових, бюджетних питань та консультант з комунікації. Власне, завдяки їх роботі було утворено більшу частину об’єднаних громад області. Консультанти проводили аналіз спроможності майбутніх громад, надавали юридичний супровід при ухваленні рішень, що в кінцевому результаті дозволило ЦВК призначити перші вибори в ОТГ. Водночас вже створені громади мають можливість постійно отримувати консультації з широкого кола поточних питань.

«Ми не робимо роботу за фахівців громад, ми надаємо алгоритм вирішення тієї чи іншої ситуації. Дуже часто питання схожі і виникають одразу на кількох територіях, і тут важливо просто пояснити процедуру виходу з ситуації, підготовки низки рішень рад чи виконкомів. Гасло Асоціації міст України «Спроможні громади – сильна держава», і досягти цієї мети можна тільки спільними зусиллями представників ОМС, незалежно від того, несуть вони відповідальність за життя в громаді із кількома тисячами чи мільйонами мешканців», – зазначає Валентина Остапчук, консультантка з комунікації Кіровоградського РВ АМУ.

До слова, завдяки комунікаційній складовій роботи Кіровоградського РВ АМУ про події та досягнення в громадах стали більше писати регіональні ЗМІ. А це важливо для того, аби люди усвідомлювали себе членами громади, які формують місцеву політику і впливають на вирішення конкретних проблем. Бо громада, як свідчить народна мудрість, великий чоловік. Гуртом і батька легше бити.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail