Сміливість під завісу депутатської каденції?

Міську раду та виконком Кропивницького планують знову перейменувати. Чи нарешті, чи знову? Річ у тім, що нинішню перекручену назву ради та її виконкому запровадили теж депутати міської ради цього ж скликання.

…Ті бурхливі події відбувалися 21 грудня 2017 року за участі в сесійній залі представників громадськості. Саме під їхнім тиском відбулася зміна назви ради. Того дня сесія міської ради в Кропивницькому навіть змінила правила української граматики. Складалося враження, що депутати або не мають середньої освіти, або просто мали тверді двійки з української мови. Дехто вважав, що речення або назву з чотирьох слів можна починати писати… з маленької літери!

Лідером у зміні українського правопису тоді був колишній голова фракції БПП Ігор Волков, саме той, що придумав ще одне нове «українське» слово і запропонував назвати центральну вулицю – Дворцова, запровадивши слова дворець і двірець замість звичайного українського палац.

Депутати міської ради того дня вже після 18:00 пішли на перерву радитись… Безпорадність у знанні державної мови вражала. А ще міському голові Андрію Райковичу Верховна Рада України своїм листом вказала на те, що правильно називатись – «Кропивницька міська рада», а не «Міська рада міста Кропивницького». Аналогічну думку висловили і філологи кафедри філології місцевого педагогічного університету. Але депутати, пафосно вважаючи себе обранцями народу чи громади, як затяті двійочники пнулися міняти граматику та… проголосували за такі зміни!

Далі згаданий депутат Ігор Волков зірвав голосування за зміну офіційної назви ради на “Кропивницька міська рада”, заявиши, що місто перейменовано «не правильно», і «хто такий той голова секретаріату – він навіть не народний депутат». Невігласи тимчасово, як виявилося майже на три роки, перемогли. Нині тими ж депутатами під завісу депутатської каденції опанувала державницько-просвітницька політична сміливість. За такі виверти, що несуть фінансові наслідки, варто і заходи вживати. Наприклад, покласти фінансові витрати за зміну печаток на ініціаторів рішення 2017 року.

Зараз відповідний проєкт рішення розміщений на сайті міської ради.Так, документом все-таки передбачається перейменувати міську раду міста Кропивницького на Кропивницьку міську раду. Аналогічні зміни в назві має зазнати також виконком. У разі погодження ініціативи, він носитиме назву виконавчий комітет Кропивницької міської ради.

Проєкт рішення буде розглядатися вже новою депутатською каденцією, обраною 25 жовтня 2020 року, якщо вона не повторить «філологічну звитягу» своєї попередниці.

Є надія, що за відсутності серед нинішнього депутатського корпусу Ігоря Волкова усе залагодиться. Три роки тому під проросійським впливом у місті робилося багато чого, щоб не вживати слово «Кропивницький». Наслідком цього стало навіть те, що два наші університети стали Центральноукраїнськими.

Анатолій Авдєєв


Надрукувати   E-mail