Економіка показує – плюс, ми – в середняках

Пресслужба Міністерства фінансів повідомила, що у першому півріччі 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 208,7 млрд грн, що на 40,4 млрд грн більше ніж у І півріччі 2023 року. 

Як йдеться в повідомленні, основними доходами загального фонду місцевих бюджетів у І кварталі були:

  • 115,4 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • 33,5 млрд грн – єдиний податок;
  • 18,5 млрд грн – плата за землю;
  • 14,3 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
  • 12 млрд грн – акцизний податок;
  • 4,7 млрд грн – податок на нерухоме майно.

"Приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до такого ж періоду 2023 року зафіксовано у таких областях: Миколаївська (+30,5 %), Вінницька (+27,8 %), Закарпатська (+27,6 %), Київська (+27,3), а також у м. Київ (+35,8%)", – уточнили у пресслужбі. 

У міністерстві пояснили, що збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що у ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими рф.

Відповідно, найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими рф, зокрема в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях.

"Завдяки швидкій адаптації до воєнного стану підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування вдалося забезпечити збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів на 24 % у порівнянні з І півріччям 2023 року", – йдеться в повідомленні. 

Наша область – у числі середняків, Кіровоградшина показує зростання у межах 15-20 відсотків. І у той же час ми у числі трьох областей, де закрилось найбільше ФОПів.


Надрукувати   E-mail