Нові санкції проти власників «Кіровоградобленерго»

Президент Володимир Зеленський 12 травня, підписав укази про запровадження санкцій щодо юридичних та фізичних осіб, серед яких компанія VS Energy International NV, колишній депутат Андрії Деркач та донька міністра оборони часів Януковича Павла Лебедєва.

Під санкції потрапили власник Сумського машинобудівного НВО ім. Фрунзе Лук'яненко Володимир Володимирович та його сина, який є власником Сумського машинобудівного НВО-ІНЖИНІРИНГ. Крім того, до санкційного списку увійшли син колишнього народного депутата Андрія Деркача та донька колишнього міністра оборони часів Януковича Павла Лебедєва.

Також санкції були запроваджені проти компанії VS Energy International NV (Нідерланди), на яку оформлені енергетичні активи VS Energy в Україні та VS Energy Latvia. Щодо VS Energy International NV правоохоронці щонайменше тричі намагалися арештувати ці активи, але безуспішно: у квітні 2022 року суд заявив, що існування правових підстав для арешту майна було не доведене. У VS Energy в Україні є готельний бізнес у вигляді групи Premier Hotels & Resorts. Вона має чотири готелі в столиці, а також готелі у Львові, Харкові, Буковелі, Одесі та Олександрії.

Крім того, група володіє часткою заводу "Дніпроспецсталь" у Запоріжжі, ТЦ "Метроград" та "Метрополіс" у Києві. Непублічними бенефіціарами групи VS Energy, за даними Державного бюро розслідувань, є російський бізнесмен Міхаїл Воєводін, відомий за прізвиськом в кримінальних колах як Міша "Лужнецький", експрезидент ФК "ЦСКА" Євгєній Гінер разом із заступником голови Держдуми РФ Александром Бабаковим.

У травні 2022 року група заявила, що Гінер, Воєводін та Бабаков з 2014 року не мають стосунку до українських обленерго, а їх бенефіціарами є Марина Ярославська, Олег Сізерман (Німеччина), Валтс Вігантс, Віліс Дамбінс та Артурс Альтбергс (Латвія). Усі перераховані вище номінальні власники VS Energy були включені до нового санкційного списку.Проти родичів Гінера та Бабакова: Вадим Гінер, Ольга Бабакова-Ле Брен та Ірина Бабакова також запровадили санкції.

ЕП


Надрукувати   E-mail