Ахтем Сеітаблаїв: «Виставу просто не встигли відрепетирувати українською. Працюємо над цим»

«Сьогодні відвідав виставу "Будьте как дома" з Адою Роговцевою та Ахтемом Сеітаблаєвим у головних ролях. Зараз я міг би писати про геніальну гру цих акторів, про чудову постановку, про тонкий гумор і зворушливі моменти... Міг би, але не буду. Все це перекреслила одна, для когось може і незначна, а для мене – принципова річ. …Про те, що ця вистава відбуватиметься російською, ніде в анонсах не йшлося (інакше я б туди взагалі не пішов). Ніякого перекладу не було. Та й навіщо взагалі перекладати переклад? Адже вистава написана французькою, і перекладена російською. Навіщо мені це? Я відчуваю себе ошуканим. І я би зрозумів, якби цю виставу грали якісь ватники з "кварталу", але ж ні, ці актори відомі своєю патріотичною позицією і точно розуміють важливість закону про мову, важливість протидії русифікації, важливість перемоги у війні з Росією на культурному фронті», – написав у ФБ Дмитро Сінченко.

Подібні відгуки були й від Олени Бойко, і від Тетяни Бородіної. Що ж показували заїжджі актори у нашій обласній філармонії? «Будьте як вдома» – блискуча комедія, яка вже встигла отримати безліч теплих відгуків навіть від найвимогливіших критиків. Режисер вистави, дочка Ади Миколаївни – Катерина Степанкова, учениця Романа Віктюка і Петра Тодоровського. П'єса Жан-Марі Шевре «Squat» (в українській сценічній версії – «Будьте як вдома») досить відома в Європі. Автор отримав за свій твір спеціальну премію ООН. Він був також номінований на вищу театральну нагороду Франції – премію «Мольєр» саме за цю історію.

Центральна тема вистави – міжнаціональні стосунки. Тим більше, мала б звучати вона українською, бо ж уже навіть Закон, не те що здоровий глузд і елементарне етичне почуття, диктує саме такий підхід. Виявилось, все просто. Ахтем Сеітаблаєв, виконавець однієї з головних ролей, пояснив: «Вистава у Кропивницькому йшла російською, бо, на жаль, ми не встигли як слід відрепетирувати її українською. Це не виправдання, це, на жаль, факт. Але робимо це».

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail