Араби окупували наш педуніверситет?

На фасаді головного корпусу Центральноукраїнського державного педагогічного університету з’явився таємничий напис.

Відраз уж з’явилось безліч варіантів розшифрування цього криптоніму. Підсумував їх у ФБ випускник цього університету, наш колега Віктор Крупський: «Якби на фасаді нашого педуніверситету появилися арабські літери, ніяких і запитань не виникло б. Значить, подумали б ми, тут уже навчається молодь з Катару, Кувейту й Саудівської Аравії (наприклад, на вчителів молодших класів) і адміністрація вишу на знак міжнародної дружби потурбувалася про вивіску арабською мовою. Але що означає оце «100Р»?

– Це щось із есперанто, – сказав мені один колишній студент педінституту. – Треба в словник подивитися. Швидше за все, це заклик до навчання. Не виключено, цитата із Сухомлинського.

– Яке ще там есперанто! – засміявся інший знайомий. – Це хімічна формула кристалу часу. Хіба не чув, що інженери Google створили його? Студенти педуніверситету, мабуть, допомагали їм на літній практиці.

– Звичайна шарада, – висунув свою версію ще один. – Означає «стоп». Тобто зупинись, подумай, а тоді вже заходь у храм науки.

– Написано «loop», – прочитав мій наступний респондент. – «Петля» по-англійськи. До чого тут вона? Спитай щось простіше.

Ніхто не пов’язав напис «100Р» зі сторіччям закладу. Коли я заїкнувся про це одному знайомому, той аж розсердився:

– При чому тут сторіччя! В університеті люди грамотні працюють, не те, що ми з тобою. Якби вони мали на увазі сторіччя, написали б просто «100».

Але це таки напис до сторіччя! Солідний вік. Не зовсім підходить для вигадування криптонімів…


Надрукувати   E-mail