Більшість продуктів подорожчають ще на половину

Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну люди змушені робити запаси продуктів на зиму, оскільки ціни на них стрімко зростають. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук спрогнозував подорожчання продуктів на 15% вже найближчим часом.

Експерт з економіки Олександр Хмелевський зазначив, вже в листопаді українці спостерігатимуть підвищення цін. Овочі та фрукти, попри сезон, здорожчають у середньому на 30-35%. Через обмеження експорту найближчими місяцями ціни на борошно та хліб будуть зростати помірно на 10-15%.

Прогнозується, що ціна масла і цукру зросте на 15-20%. Через те, що ціни на такі крупи, як гречка та рис, значною мірою залежать від імпорту, тому девальвація гривні позначиться на зростання цін на ці продукти на 20-25%.

Через масовий забій худоби взимку може спостерігатися дефіцит молока та молочних продуктів, а це може спричинити можливе підвищення цін на 30-40%. З тих самих причин відповідно підскочать і ціни на м'ясо – приблизно на 30%.

За даними НБУ, у 2022 році через брак пропозиції ранньої продукції з тимчасово окупованих південних регіонів України, підвищилась ціна на фрукти та овочі. Через вичерпання запасів та скорочення можливостей імпорту дорожчали крупи, зокрема гречка і рис. Сіль також подорожчала, оскільки основне видобувне підприємство зруйноване.

Очікується, що до кінця 2022 року вартість необроблених продуктів, за прогнозами НБУ, зросте майже на 50%.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail