Благовіщенський храм непомітно переходить в ПЦУ?

Благовіщеньский храм УПЦ, один з найновіших і найкрасивіших у нашому місті, нещодавно публічно оголосив: з 1 вересня богослужіння у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці здійснюватимуться за новоюліанським календарем. Для бажаючих на основні свята богослужіння можуть здійснюватись за старим календарем.

По-моєму, це єдиний у нашому краї випадок, коли храм УПЦ з власної ініціативи (чи за бажанням прихожан?) відходить від спільного з російським православієм календаря. При цьому не міняє своєї юрисдикції.

Одна з активних прихожанок храму пояснила: «Вирішили просто жити в часі, в якому живе країна. Багато чим, що робиться в храмі, пишаюся: дев’ять років безоплатні обіди будь для кого. Не на одну сотню тисяч усіляких благодійностей і не тільки грошима. Чотири машини придбали прихожани храму з батюшкою для військових за час активної війни, не рахуючи усякого потрібного військового приладдя та амуніції. Зрештою, поїдзки на передову самого отця як волонтера із вантажами замовлень від військових. Зараз готуємо допомогу воїнам, які знаходяться на самому передньому краї. Серед них і мій брат. А щодо офіційного переходу в ПЦУ, то деякі їхні громади і десятої частини того не роблять. По ділах і по вірі».

Що ж, сподіватимемось, що добрі діла допоможуть прихожанам та священникам храму усвідомити необхідність і офіційного відходу від російської державної церкви.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail