«Блаженнійший вразив своєю скромністю й невибагливістю…»

Про недавній візит митрополита ПЦУ Єпіфанія у нашу область ЗМІ повідомляли. Йшлося зокрема про освячення новозбудованого храму у селі Новоєгорівці Новоукраїнського району. Про деякі деталі візиту розповідає єпископ Кропивницький і Голованівський Марк:

– Це перший візит Блаженнійшого митрополита Єпіфанія до нашого краю. Приводом, безумовно, стало і освячення нового храму. Громада цього села однією з перших перейшла у ПЦУ. Новий храм прекрасно споряджений, впорядкована та прикрашена квітами і територія навколо нього. Варто зазначити, що ініціатором його зведення стала підприємець з Москви Валентина Корнієнко. Вона родом звідси, колись вчителювала у Новоєгорівці, пізніше з чоловіком виїхали до Москви (ще до війни), започаткували там свій бізнес, а тепер пані Валентина, як може, допомагає Новоєгорівській школі, її вклад у зведення храму святителя Миколая-Чудотворця досить значний.

Освячення такого чудового храму стало великою подією для села. Під час служби співав хор з Бобринця, бо у Новоєгорівці церковний хор ще тільки вивчає піснеспіви. Після освячення відбувся великий концерт, у якому, крім місцевих артистів, взяли участь хор з Рівного, ансамбль із Запоріжжя.

Віряни дуже щиро й відкрито зустріли митрополита Єпіфанія. Та й усі зустрічі у нашому краї – і зі священством, і з вірянами, із керівнцтвом області та головою міста Кропивницького, були дуже теплими і приязними.

Такі візити дуже важливі як для нас, так і для митрополита. У нього непроста місія – обєднати православних українців. Не варто згадувати, скільки тут перешкод. Наша спільна молитва, свідчення нашої єдності, додає сил усім.

Блаженнійший Єпіфаній під час візиту вразив усіх своєю скромністю і невибагливістю.


Надрукувати   E-mail