Чому в педуніверситеті досі не обрали ректора?

Ошелешило повідомлення на сайті Міністерства освіти і науки, яким воно знову оголосило конкурс на зайняття посади ректора Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Але ж відбулися вже другі вибори і з перевагою у кілька десятків голосів переміг нинішній в.о. ректора Олег Семенюк!

У чому ж справа? Ясна річ, відразу ж усі запитання посипались на Олега Анатолійовича. Ось що він відповів: «По поличках: 1. Вибори відбулися, переможець визначений. 2. Між першим та другим туром змінилися умови щодо обрання керівника закладу вищої освіти. Тобто розпочинали за одними правилами, закінчили за іншими. Правова кореляція цих змін під час виборчого процесу не визначена. 3. Офіційних роз’яснень щодо юридичних підстав для оголошення нових виборів (скасування результатів попередніх?) університет не має. 4. Оргкомітет зробив запит на Міністерство освіти і науки України щодо з'ясування ситуації. Чекаємо»

Але ж нові вибори вже оголошено! Вони мають відбутися у травні. За новими правилами, в.о. ректора тепер нібито не може балотуватися на третій термін. І знову ж – другі вибори у нашому педуніверситеті почалися тоді, коли цей суттєвий нюанс ще не був обумовлений. Тож, якщо по-чесному, то на ці вибори він ще не мав би вплинути.

Але це – якщо по-чесному. Та хіба так складно розставити юридичні пастки, тим більше, коли це рвуться зробити перевірені та обтяжені численними зв’язками умільці?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail