Чорно-білі авторитети після фотошопу

Читаю (всюди): у час пандемії в Україні не вистачає медперсоналу, обладнання, апаратури, ліжок, халатів, тестів, масок і т. д., бо на все це бракує грошей;

Читаю (на сайті http://chas-time.com.ua/): закривають дитячий протитуберкульозний санаторій у Олександрівському районі на Кіровоградщині, бо на його утримання бракує грошей;

Підраховую: за останній рік в Україні змінилося 4 (чотири!) міністри охорони здоров’я. По ідеї заміна має сенс лише тоді, коли кожен наступний посадовець кращий від попереднього. А чим міністр кращий, тим більше фінансів має забезпечити для медицини, хіба ні?

Іду в супермаркет центром міста Кропивницького – і знаходжу кошти, які дозволили б залатати деякі дірки в медицині. Ці гроші, однак, маскуються. Тобто вкинуті, соррі за каламбур, в маски для класиків української літератури, вельмишановного гетьмана Богдана Хмельницького і не менш шановних засновників столиці України Кия, Щека, Хорива та сестрички їхньої Либідь. Щоб ніхто не подумав, що цей креатив замутили якісь невідомі особи, міністерство охорони здоров’я на сіті-лайтах з санітарно грамотними легендарними персонами залишило свій автограф.

То другорядна справа, звідки взялися кошти на цю агітацію (напевне ж по всій Україні) – з бюджету міністерства чи від добрих людей. Ми вже з місяць самі знаємо, що під час карантину слід носити маски, а вкладені в ці бляклі картинки гроші можна було б спрямувати на гострі потреби медицини, хіба ні? Чи важливіше розвеселити знуджених у неволі школярів Тарасом Шевченком у наморднику?

Зоя Красінська


Надрукувати   E-mail