Дещо про нумерологію, теорію змов та ін.

Оце коротеньке «та ін..» – не про інші можливі варіанти. Воно, як люблять говорити найпросунутіші народні депутати, «має своє ім’я».Узагальнено – це широкий спектр шпарин у прийнятих ними законах, через які і верблюд без проблем пролізе у царство небесне. До цього ми ще дійдемо, а почну я конкретно з нумерології.

Минулий понеділок став першим днем першого тижня першого місяця весни першого року епохи Водолія. Не втямлю, як це прозівали телевізійні тлумачі, така ж була нагода забити ще одного цвяха в голову обивателя – на предмет того, що Водолій «приведе його до золотої доби» і «запропонує людству нові перспективи». Правда, не відразу, щонайшвидше – років через сто, і взагалі процес триватиме понад дві тисячі років. Але без Водолія до щастя нам ніяк, самі не впораємося.

Відомо, що всі процеси, які.відбуваються на Землі, в тому числі й соціальні, безпосередньо чи якоюсь мірою пов’язані зі станом біосфери. А він, у свою чергу, залежить від космічних циклів. Але це не означає, ніби не ми самі, а десь там, у космічному безмежжі, вирішують питання, коли кому випити кухоль пива, а кому поміняти зачіску. Або, що все вирішено наперед, десь там, поза нами, і взагалі – насправді ми не ми, а невідомо хто і звідки. І мене бісить, коли мені по телевізору, через соціальні мережі постійно втокмачують, що я – не я і звати мене ніяк. Одні говорять, що життя на Землю принесли комети, другі розповідають, ніби ми походимо від рептилій – уже ні Дарвін, ні, навіть, Господь для них не авторитет. Треті – що ми всього-навсього біологічні роботи. Четверті щодня бачать у небі десятки літаючих тарілок і стверджують, ніби серед нас живуть інопланетяни, котрі набули людського вигляду, керують нами і живляться нашою енергією.

Є й «теорії» заземлені, прив’язані до влади, грошей, сильних світу цього і… жидів – як же без них? Це – про таємні товариства, планетарні уряди, масонів, фінансові еліти, світовий уряд, протоколи сіонських мудреців. З останніми все зрозуміло. Щоб виправдати єврейські погроми, царська таємна поліція сфальсифікувала документ про всесвітню єврейську змову з метою захопити світ. Фальшивку розвінчали ще до жовтня-1917, однак вона ні-ні та й нагадає про себе. (До речі, наприкінці березня виповниться 130 років від першого погрому в Єлисаветграді, зініційованого міським головою Пашутіним; Біля міської мерії Кропивницького стоїть йому пам’ятник із написом: «Служіння громаді має бути метою життя». Очевидно, в Олександра Миколайовича поняття громади було дещо звуженим).

До числа конспірологічних належать і поширювані нині фейки про коронавірус та небезпечність щеплювання від нього. Ніби вакцину розробили для того, щоб знищити або зробити людей антисоціальними, стерилізувати їх. Тут можна було б обмежитися анекдотом: «Діду, ви чому не вакцинуєтеся?» – «Переживаю за фертильність». Але не тих масштабів явище, щоб жартувати: недовіра до вакцинації занадто масова. Тут рекомендації Гоголівського героя: «Человек простой: если умрет, то и так умрет; если выздоровеет, то и так выздоровеет» не прокотять. Всерйоз же нічого стверджувати не можу, не спеціаліст і не причетний до процесу. Знаю, що вакцинація – безумовно ризик, за будь-якого щеплення є якийсь відсоток небажаних наслідків, тому стосовно того, робити його чи ні, кожен має вирішувати сам. Хоча виникає питання колективного імунітету. Над вирішенням цього протиріччя, схоже, не працює ніхто. Ні у нас, ні за кордоном.

Не беру до уваги й щеплення на людях перших осіб Сполучених Штатів, Великобританії, Німеччини, які питання не вирішують, хоча якийсь ефект і спостерігається. Наш президент теж вакцинувався. Але українці, схоже, розсудили про себе по-своєму: «Не лізь поперед батька в пекло». Бо ні відео, ні повідомлення офісу президента нікого не переконали. Чим саме він вакцинувався, ніхто з нас не бачив. Допускаю провокативний варіант: а коли це не з Індії, а Pfizer, не вакцина, а фізичний розчин? Як довести, що це не так? Офіційне повідомлення практично, ні про що не говорить. По-іншому його б сприйняли, коли б термобокси відкривалися на камеру, так само флакони, коли б можна було зчитати маркування з екрана телевізора. Байдену повірили, у нас – складніше. В країні, де діалог влади із суспільством залишається на рівні «Все хорошо, прекрасная маркиза», де оголошуються судові реформи, але громадяни не знають, у який бік, де ставлення до опозиції можна охарактеризувати старою, ще з радянських часів епіграмою: «Нам, товарищи, нужны подобрее Щедрины и такие Гоголи, чтобы нас не трогали» – з довірою досить проблематично.

Беру на себе смілливість сказати, але й не нав’язую своєї думки нікому – просто ділюся, що апокаліптичні фейки про COVID-19 не мають під собою підґрунтя. Бо виробництвом вакцин від нього сьогодні зайняті в багатьох країнах, не кажучи вже про кількість виробників. Якби щось подібне містилося у якійсь конкретній пробірці, то, в умовах жорсткої конкуренції, це негайно б виплило назовні. І ніякий «світовий уряд» цьому завадити не зміг би.

Навіщо запускаються фейки, поширюються конспірологічні вигадки і багатосерійні дурниці, у кожному випадку є своє пояснення. Хоча якщо коротко – то це зомбування людей, щоб вони втрачали віру в себе, волю і здоровий глузд. Щоб менше думали. А коли так, то у царство (земне, небесне їм ні до чого) дорога буде відкрита не тільки верблюдам, а й бегемотам і бугаям у людській подобі. Прибульці з планети Х тут ні до чого. Бо цілі у кожному конкретному випадку різні. Переконаний, що і за коронафейками стоїть чийсь інтерес. Коли б інформація про вірус не супроводжувалася загадковими сюжетами, то щеплення проходило б більш спокійно, а відтак – і більш контрольовано.

Чому ці сюжети переповнили сьогоднішню Україну? Бо українці дуже схильні до їх сприйняття, вони швидше повірять у те, що Петро Перший не збудував Петербург, а викопав його з-під кількаметрового шару глини (сам зустрічав таких), ніж у те, що Київ лежить на 50-й паралелі. Бо в Україні нестабільно й незатишно. Коли мінімальна пенсія – 2200, а за компослуги потрібно віддати в кращому випадку 3500, коли ціни ростуть, як гриби після дощу, а їсти хочеться, коли у країні богує «п’ята колона» агресора, а наші політики, замість того, щоб об’єднатися навколо її захисту, готові перегризти один одному горло, мимоволі станеш сподіватися на когось і не тільки на Водолія. Не я сказав, не пригадую, й хто саме: «Як погано і вульгарно ми живемо». Але щодалі все більше переконуюся в цьому. Не можна так.

Броніслав Куманськимй


Надрукувати   E-mail