Директорка школи, яка збила жінку на смерть, отримала умовне покарання. Може, ще й нагородять?

Напередодні 1-го вересня директорка комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Спеціалізований загальноосвітній начальний заклад І-ІІІ ступенів навчально-виховний комплекс спеціалізований загальноосвітній заклад №26 – дошкільний навчальний заклад – дитячий юнацький центр «Зорецвіт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» Олена Ярова отримала шикарний подарунок – вирок Ленінського районного суду.

Рівно два роки тому 4 вересня за п’ять хвилин на восьму ранку Олена Василівна на своєму шикарному Nissan Juke їхала по вул. Євгена Чикаленка з боку вулиці Шевченка у напрямку вулиці Чорновола, очевидно, на роботу. Схоже, дуже поспішала, бо не загальмувала на пішохідному переході. Жінка, яка у ту мить переходила вулицю, ясна річ, очікувала, що водійка загальмує, але Ярова ж поспішала, тож, за свідченням очевидця, збила пішеходку, а потім ще й переїхала її.

Потерпіла, мати двох дітей, померла від відкритої черепно-мозкової травми: багатоуламкового переламу кісток черепу та обличчя, До всього вона отримала ще купу переломів, тільки перелік їх займає мало не сторінку судового вироку. Олена Ярова три дні провела у камері попереднього затримання, звідки вийшла під заставу у 168 тисяч гривень.

Від суду вона не втікала і вину свою визнала. Але вирок, без перебільшення можна назвати подарунком – суд зняв арешт з її машини і повернув власнику. Правда, позбавив права керувати транспортними засобами на три роки, хоча контроль за виконанням цієї частини рішення покладено на саму ж Ярову (підлягає самостійному виконанню)! А ще вирок передбачає для директорки чотири роки позбавлення волі, правда, від відбуття призначеного основного покарання її звільняють з випробуванням на три роки. Суд керувався її високим суспільним авторитетом та тим. що вона не має мотивацій до повторного вчинення кримінальних правопорушень. Просто чудово! Спитайте будь-кого, хто перебуває під судом, чи має він на ту мить мотивацію до повторного вчинення криміналу?

Більше того, навіть витрати на поховання загиблої має відшкодувати не сама Ярова, а ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія», вона ж частково виплатить і за моральні збитки рідним. Правда, і Олені Яровій тут доведеться трохи розкошелитись. Але суми застави, яку їй повернуть, має вистачити.

При цьому пані Олена залишається керувати навчальним закладом. Після такого судового рішення її слід хіба що нагородити за високу громадянську свідомість і активну життєву позицію!

Світлана Орел

Посилання на вирок у Єдиному судовому реєстрі: https://opendatabot.ua/court/105953406-ec6382f990695d6a2b092f89058fb75f


Надрукувати   E-mail