Директором нашого театру став один з організаторів «Мельпомени Таврії». Чи справиться з бухгалтерськими порушеннями?

Цей фестиваль зажив гучної слави не лише на Херсонщині, він став всеукраїнським. У ньому брали участь театри і з інших країн, зокрема з Прибалтики.

В’ячеслав Вандрашек, якого днями призначено директором нашого музично-драматичного академічного театру імені Марка Кропивницького, був серед організаторів цього потужного театрального дійства.

Голова облради Сергій Шульга призначив його без конкурсу відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». «Далі, відповідно до законодавства, вирішення питання про призначення керівника закладу відбуватиметься в установленому порядку, тобто через конкурс», – сказав Сергій Шульга на зустрічі з колективом театру.

В‘ячеслав народився 19 січня 1983 року. У 2003 році закінчив Херсонське училище культури, а в 2007-му – факультет культури і мистецтв Херсонського державного університету. У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з лютого 2004 року. Спочатку очолював відділ реклами, після – обійняв пост головного адміністратора. Торік освоїв програму продюсерського сценічного мистецтва у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого. Займається громадською роботою – заступник голови профспілкової організації театру. Член Національної спілки театральних діячів України.

 У біографії нового директора є одна серйозна заковика – у 2012 році В’ячеслав Вандрашек балотувався в депутати В Верховної Ради від партії «Союз» по 183 округу. Партія «Союз» створена в 1997 р. У грудні 2001 року вона приєдналась до партії «Руський блок» – проросійської партії, що діяла в Україні протягом 2002-2013 років. У 2013 році «Руський блок» ліквідували шляхом саморозпуску, а наступного року партію заборонив суд.

І ще один дуже важливий момент. Останнім часом бухгалтерія театру допустила багато порушень. Про це пару тижнів тому повідомляла пресслужба Держаудитслужби. Зокрема, у її повідомленні було сказано: «Найбільше з обласного бюджету направляли на зарплатню для працівників театру ім. Марка Кропивницького, театру ляльок та обласної філармонії. При цьому деякі посади займали працівники, які не мали відповідної освіти та кваліфікації, що спричинило неналежні витрати з бюджету на понад 14,8 мільйонів гривень. Також з'ясувалося, що не маючи грошей на основну зарплатню для працівників, директори окремим працівникам нараховували премії, що призвело до додаткових витрат з бюджету на 7,6 мільйонів гривень».

Очевидно, з усим цим доведеться мати справу новому директорові.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail