«Донєцк забіраєт медуніверсітєт?»

Минулого тижня, проїзджаючи тролейбусом повз приміщення Донецького медуніверситету, помітила, що біля входу стоїть машина, на яку вантажать меблі. Жіночка, що сиділа поруч, прокоментувала: «О, Донєцк забіраєт медуніверсітет!». «Та який Донецьк? Там же будуть великі бої. Можливо, їдуть глибше на Захід…» – не стрималась. А що ж насправді із медуніверситетом?

Ситуацію прокоментував у ФБ екснардеп Костянтин Яринич:

«Як людина, яка частину свого життя приділила організації роботи нашого медичного вишу на території Кропивницького, хочу поділитися офіційною інформацією.

  1. ВНЗ впроваджує дистанційне навчання.
  2. Студенти, які в даний час знаходяться в місті, мають можливість продовжувати опановувати лікарську майстерність в медичних закладах області. Майбутні медики знаходяться біля пацієнтів, допомагають лікарям в операційних та лабораторіях.
  3. За моєї участі проведено зустрічі керівництва ВНЗ з головою обласної адміністрації Андрієм Райковичем та головою обласної ради Сергієм Шульгою щодо переміщення університету на Кіровоградщину з можливим впровадженням навчального процесу для усіх студентів ДНМУ саме на нашій території.
  4. Після спілкування з ректором звернувся до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка і як результат маємо Наказ №599 від 09.04.2022 "Про організацію діяльності Донецького національного медичного університету та Лиманського медичного фахового коледжу".
  5. Наразі через військові дії на сході України понад 30 викладачів із Краматорська вже переїхали до Кропивницького.
  6. Працівники університету займаються перевезенням «бази» до обласного центру.

Попереду багато роботи. Місцева влада, викладачі та зацікавлені особи зроблять усе, щоб університет був забезпечений необхідним для розвитку саме у Кропивницькому!»


Надрукувати   E-mail