Драматичний чернігівський Спас

Минулої суботи сталася одна зі значних трагедій нинішньої війни: ворог ударив ракетою по центру Чернігова, міста, де працюює багато моїх однокашників, друзів. Семеро загиблих. Більше півтори сотні поранених.

Серед них – і син мого однокурсника, очільника Чернігівської «Просвіти», відомого журналіста, автора кількох публіцистичних книг Василя Чепурного – Арсен. Ось що він написав відразу після вибуху: «Дістав легке поранення в руку, в укритті відразу надали першу допомогу і наклали бинт. Організатори дуже наполегливо просили всіх присутніх прослідувати в укриття з першими ж сигналами тривоги. До речі, про місце проведення події журналістів повідомили буквально за кілька годин до початку. Евакуацію і першу допомогу постраждалим організували оперативно. Рятувальники, медики і поліція спрацювали злагоджено і швидко».

У квартирі Чепурних розтрощило балкон, вибило вікна. Постраждало приміщення театру, книгарня "Інтермеццо", третя школа, музичне училище імені Л.Ревуцького, церква ПЦУ, кав'ярні і магазини, багато житлових будинків... Постраждав і П'ятницький храм – будівля кінця ХII століття, ровесниця "Слова о полку Ігоревім": вибиті вікна, шматок від ракети влетів до храму.

Інша колега – Євдокія Тютюнгник, до речі, родом з нашого краю, лише через щасливу випадковість не опинилася серед жертв: «… ми цілі. Тільки балкон злетів. Думаю, мене обидва янголи-охоронці вберегли: Явдоха весняна спонукала записатися до перукарні не на 11-ту, а на 12-ту годину. Тож коли прилетіло, мене у перукарні, яка знаходилася в епіцентрі вибуху, ще не було, я була на підході. А другий янгол – літня Явдоха ( її називають огірочниця і малинниця) нашептала мені нарізати в саду для перукарки троянд, які зацвіли по другому колу. Доки обчикувала на трояндах колючки, затрималася хвилин на 20. Саме тому й була на підході, а не в очікуванні черги. А коли набрала перукарку щоб поскаржитися що на площу не пускають, вона тихим, шокованим голосом сказала: "Так і перукарні вже немає"... Просто диво що затрималася... Діти були "на дачі" у приватному секторі, чоловік на радіо на роботі. До сліз шкода тих, кому не пощастило. Таких, на жаль, багато …»

Ще одні наші земляки – родина Манженків теж того дня була в центрі Чернігова. Слава Богу, живі і здорові.

Співчуття усім жителям древнього Чернігова. Молимося за душі невинних людей, чиє життя так драматично обірвалося…

Світе, почуй нас: в центрі Європи знищують унікальний народ! Тільки за те, що ми – українці! Ім’я терориста всі знають…

Вина, безперечно – на анресорові-росії. Але відповідальність – на організаторах конференції-виставки дронів. Вона стала чудовою ціллю для ворога. Тим більше, такі заходи цілком можна проводити онлайн.

На фото: шестирічна Софійка, яка загинула. Українка, що так і не змогла розквітнути через русню.


Надрукувати   E-mail