Дружина Стуса вже з ним…

Останніми днями стало відомо, що у бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почалися вилучення української історичної та художньої літератури, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучено російські підрозділи «воєнної поліції». Вилучають книги, де згадуються Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл, Стус. У містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Знайдені книжки знищуються на місці або вивозяться в невідомому напрямку.

Якраз у цей час, 25 березня, померла Валентина Попелюх – вдова українського поета-дисидента Василя Стуса. "Валя померла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи, у селі під Києвом, де тривають бої...» – розповіла її невістка Тетяна Стус у Facebook.

 Музей Василя Стуса згадав Валентину Попелюх такими словами: "Попелюшка, ластівочка, Вальочок", як називав її Василь, була вірним другом, надійним плечем, яка залишалася з Поетом навіть тоді, коли від нього, здавалося, відвернувся увесь світ. Валя назавжди залишиться в пам’яті і серці свого сина, онуків, правнуків, сестри та племінників… Така ласкава. Така тендітна. Віримо, що її душа перебуває разом із Василем – в мирі, любові та спокої".

 Валентина Попелюх народилася 19 червня 1938 року. Вона вийшла заміж за поета, дисидента, правозахисника і літературознавця Василя Стуса у 1965 році, а наступного року у подружжя народився син Дмитро.

 Стус виступав проти радянської влади, боровся за незалежність України, належав до руху шістдесятників та був членом Української Гельсінської спілки. Через політичні погляди його двічі судили за "антирадянську діяльність" – в ув’язненні він і загинув.

Валентина Попелюх стала вдовою у 1985 році й пережила чоловіка майже на 37 років. 19 червня їй мало виповнитися 84 роки.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail