«Експедиція»: перші лауреати

Майже рік тому ми повідомляли, що в Україні з’явилась нова літературна премія, яка носить ім’я письменника-мариніста, уродженця нашого краю (с.Володимирівка Кропивницького району) Леоніда Тендюка. Вона має назву «Експедиція» і не схожа на жодну іншу в країні, бо відзначає твори пригодницько-мандрівних жанрів.

http://chas-time.com.ua/liudyna/u-nas-nova-premiya-za-tvori-prigodnitskoji-literaturi.html

Минулої середи визначено перших лауреатів: у номінації «поезія» перемогу здобув молодий поет з Кропивницького Василь Левицький книгою «У краї на зліт часів», у номінації «проза» поет і прозаїк із села Червона Поляна Новоукраїнського району Олександр Ляшко книгою «Сім футів під сузір’ям Південний Хрест».

Засідання журі премії відбулося у форматі сервісу Zoom, оскільки члени комісії мешкають в різних куточках України: у Кропивницькому, Катеринівці, Володимирівці, Києві, Хотові поблизу столиці. Дискусія в обговоренні розгорілась особливо бурхливо у номінації «проза» (в «поезії» переможець майже апріорі був відомий поряд із неконкурентними претендентами), але морська тематика автора-мандрівника таки переважила й книгу про борців з корупційними представниками найвищих ешелонів української влади, і авторську казку для наймолодшого читача.

Вл. інф.

Вшанування перших лауреатів премії «Експедиція» відбудуться 3 березня у селі Володимирівці.


Надрукувати   E-mail