Феміністка з «Телебачення Торонто» без табу

Книгарня «Є» вже другий рік поспіль гуртує на своєму майданчику містян, організовуючи щоп’ятниці цікаві заходи різних типів: презентації, дискусії, діалоги, тревелоги, лекторії. Упродовж липня відбулися дискусійні розмови на тему Книжкового Арсеналу, а також на тему українського футболу як нашої культурної складової.

23 липня на майданчику Книгарні «Є» всі присутні могли стати свідками без перебільшення поетичної шоу-програми, адже цього разу гостею була ведуча «Телебачення Торонто», сценаристка і поетка Олександра Гонтар. До слова, Олександра Гонтар – наша землячка, випускниця Центральноукраїнского державного педагогічного університету.

Творчий вечір зібрав біля Книгарні «Є» небувалу кількість охочих познайомитися з творчістю цієї молодої харизматичної авторки. І, судячи з того, що контингент присутніх був різновіковим, можна припустити, що творчість Саші Гонтар може подобатися чи ні, але не лишає байдужим.

Під час заходу поетка читала вірші зі своєї дебютної книжки «Жери землю», яка побачила світ два роки тому у видавництві «Люта справа». Це іронічна, подекуди гостро саркастична поезія, що презентує нам сміливу, яскраву, феміністично налаштовану ліричну героїню, яка кидає виклик традиційним нормам моралі, закликає дивитись на щоденний світ простіше й бути щирою у своїх емоціях. З одного боку, апологети класики могли б сказати, що Саша Гонтар трохи хуліганить, з іншого боку, ті ж апологети визнали, що вона це робить класно. Її вірші незвичні, бо явно відрізняються від того, до чого звикло цнотливе вухо любителів філологічної філігранності. Але наявність подекуди нецензурних слів, відсутність у віршах Олександри Гонтар якихось табу робить дуже невимушеним звучання її слова, органічним для сучасника.

Окремо варто сказати про виконання. Артистична, яскрава, самобутня, жива манера подачі поетичних текстів заслужила шквал аплодисментів. Слухаючи виступ Олександри Гонтар, навіть не можу сказати, чим я вражена більше: текстами, тим, про що в них йдеться, а чи все ж декламуванням.

Зустріч минула швидко, але Книгарня «Є» дарує містянам свято, яке завжди з тобою, тож вже наступної п’ятниці, 30 липня, всі охочі можуть відвідати поетичний вечір-презентацію книжки «Вростання в асфальт» Любові Єременко.

Надія Гармазій


Надрукувати   E-mail