«Говори українською! Помиляйся українською! Головне – не зупиняйся українською!»

Про важливість утвердження української мови сказано дуже багато. І процес цей триває, хоча не так швидко, як хотілося б. Часом саме з приводу мови спалахують найгарячіші дискусії. Очевидно, перейти на українську багатьом людям все-таки нелегко. І допоможе у цьому не просто знання лексики чи граматики, а розуміння процесів становлення мови, її багатогранних зв’язків та функціонування у різних сферах, характерних особливостей.

Саме про це у цікавій ігровій формі дізнаються учасники благодійного проєкту «Мовні перегони», що започаткований у День української писемності та мови громадською організацією «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького». Цього дня перші перегони відбулися в інженерному коледжі. А 8 листопада, в міжнародний день піаніста учасниками «Мовних перегонів» стали студенти музичного коледжу.

Керівниця і ведуча проєкту волонтерка Ірина Гуцалюк-Згривець побудувала перегони у формі традиційного брейн-рингу, коли дві команди відповідають на певну кількість запитань в обмеженому проміжку часу. Але й додала кілька драйвових моментів: студенти-піаністи виконували мелодію української пісні, назву якої слід було вгадати. Особливо жваву реакцію залу викликало змагання, коли члени команд вгадували український фразеологізм, показаний жестами.

Переможцями цих перегонів стали сині (капітан команди Дарина Тюпа), але й жовті (капітан Канарян Тимофій) показали себе чудово. Як слушно зауважив член журі Олексій Стоянов, усі ми сьогодні синьо-жовті.

Усі, хто був у залі мали можливість внести частку коштів на автомобіль для медиків 121-ої бригади. Кожен, хто це зробив, отримав номер, серед яких були розіграні невеличкі призи.

«Говори українською! Помиляйся українською! Головне – не зупиняйся українською!» – цими словами Ірина Гуцалюк-Згривець завершила «Мовні перегони».

Світлана Орел

На фото: ведуча та команди під час гри


Надрукувати   E-mail