Інсулін зі знижкою знову перестав надходити до соціальних аптек Кропивницького

Про це розповіла хвора на цукровий діабет кропивничанка Ніна Кизименко, яка вже більше десяти років живе з діагнозом цукровий діабет.

За її словами, вона звернулася до аптеки, де купує інсулін, а там повідомили, що відсутнє фінансування на препарати цієї групи. Інсулін можна придбати, але за повну ціну. А це недешево – 10 мл (1 ампула) близько 300 гривень. Тож радять звернутися через деякий час, коли надійдуть кошти.

– Я отримую невеличку пенсію й інших доходів не маю. Про цю проблему я повідомила, зателефонувавши на гарячу лінію обласної державної адміністрації тиждень тому. Проте досі відповіді не отримала. Тож змушена публічно звернутися до місцевої влади з проханням забезпечити таких, як я хворих, життєво необхідними ліками, – сказала жінка.

Звісно, ця проблема у нашому місті виникає не вперше. На лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет передбачено цільові видатки з державного бюджету. Проте цих коштів недостатньо. Ситуація підсилюється ще й тим, що в країні триває пандемія COVID-19. А, як відомо, хворі на цукровий діабет є категорією, що належить до ризику тяжкого перебігу захворювання. Отож, життя тисяч українських пацієнтів з діабетом знаходиться під загрозою.

Таїсія Дробот


Надрукувати   E-mail