Їм менше років, ніж державі, яку вони захищають…

В Українському національному музеї в Чикаго відкрилась віртуальна документальна фотовиставка з промовистою назвою – «Незалежні!» Автор український фотожурналіст Анатолій Степанов. Це унікальний проєкт про хлопців і дівчат, які народилися вже у незалежній Україні і пішли захищати її від підступного і хижого ворога, що називав себе сусідом. Російсько-українська війна триває шість років, це – найбільша пандемія зла ХХI століття...

Анатолій Степанов із перших днів з фотоапаратом у руках на передовій, вписуючи рік за роком фотоісторію воїнів, фіксуючи подвиги і поразки на російсько-українській війні.

”Я зустрічав солдатів усіх вікових категорій. Але найбільше вражає, що зараз у війську побільшало зовсім молодих хлопців і дівчат. Їм менше років, ніж державі, яку вони захищають. Я дуже хочу, щоб люди побачили цих солдатів. Хлопців і дівчат, чиї однолітки в цей час зустрічаються з друзями, танцюють на дискотеках, мандрують Європою”, – зазначив журналіст і фотограф Анатолій Степанов.

Автор проєкту – позаштатний фотокореспондент Міжнародного агенства Франспрес, співпрацює з Рейтерс та іншими міжнародними агенціями. Матеріали А. Степанова публікувалися в National Geographic, Spiegel, Stern, Time і інших авторитетних виданнях; він брав участь у персональних і колективних виставках в Україні і за її межами. У листопаді 2017 виступав з презентацією «Україна на лінії фронту» в Українському музеї у Нью-Йорку.

Марія Климчак


Надрукувати   E-mail