Холодноярсько-великодній післясмак...

Мова не про смак запашної пасочки, яку можна покуштувати лише на Великдень, а про емоції, які залишаються в тобі після незвичайної Паски, яку провів, мандруючи холодноярськими стежками Чорнолісся, вшановуючи пам'ять земляків, учасників визвольних змагань 1917 – 1921 рр.

Отже, в цьому році Роман Коваль вдарив у склик, закликаючи вшанувати пам'ять холодноярських повстанців на теренах Центральної України – Черкащини та нашої області.

 2 травня вшанування мали відбутися на теренах нашого краю. Роман запропонував вшанувати повстанців в урочищі Чорний Ворон, Соснівці та Цвітній. Звісно, що ми не могли лишитися осторонь цих заходів, бо це ж наша земля і герої теж наші. А нащадки, як відомо не відповідальні за минуле, але відповідальні за пам'ять про нього!

Тому долучитися до цих заходів було для нас, кропивничан, справою честі. На заваді могли стати лише погода та... Великдень. Але... Великдень об'єднав, а погода не стала на заваді!

Віталій Останній напевне щось відчував, коли запропонував автобус на 50 з гаком місць. Хоча спочатку я вважав, що не набереться й 15. Скажу відверто, давно мріяв про такий формат вшанування пам'яті холодноярських повстанців на теренах нашого краю. Завжди було відчуття неспокою на душі, коли ми прямували до Мельників та Мотрі, оминаючи наші знакові місця: Розумівку, Соснівку, Цвітне, Цибулеве...

 Але цього разу Роман Коваль зібрав потужну команду, яка рейдувала від одного місця до іншого. Наша Кропивницька сотня, очищена ранковим дощиком, стартувала з площі Героїв Майдану. Компанія була різноманітною, багатьох бачив вперше, що потішило, бо маршрут був непростим, для холодноярських гурманів, які вміють цінувати свою історію та шанувати своїх героїв.

До урочища Чорний Ворон добиралися новою асфальтованою дорогою. Тут моя безмежна подяка Віталію Останньому та Миколі Христенку, які зробили неможливе можливим. Якби не ця дорога, то вшанувати пам'ять Чорного Ворона та його побратимів під акомпанемент дощу було б справою нереальною! Біля Чорного Ворона нас чекав приємний сюрприз. Сергій Василюк та Василь Лютий під смак лісового повітря, виконали патріотичні пісні!

А далі був справжній повстанський рейд під рясним дощем до Соснівки (місце селянського протесту проти більшовицького здирства), Цвітної (столиці отамана Чорноліського полку Пилипа Хмари) та Гайдамацької Січі Володимира Вознюка, де на нас чекав смачний обід.

Села, як в справжньому повстанському блокбастері, несподівано виринали перед нами під розповідь про бої повстанців червоними окупантами!Завершилася поїздка фірмовим кулішем від Володимира Вознюка та сольним концертом Сергія Василюка – фронтмена гурту "Тінь Сонця"!

Поверталися насичені позитивними емоціями, очищені великоднім дощем та з почуттям гордощів за славних пращурів великих!

Юрій Митрофаненко


Надрукувати   E-mail