Хто вправить мізки несправжнім чоловікам?

Максимальний репост! Зазвичай не люблю таких закликів, бо за ними здебільшого криються або реклама, або якась дута сенсація. Але не цього разу. Зараз дуже хочеться, щоб оці фото побачила якомога більша кількість жителів Кропивницького і, можливо, впізнала своїх чи знайомих дітей і розказала їм, чим усе це може скінчитися.

Оці школярі лазили по перилах мосту, що з’єднує Козачий острів із мікрорайоном Чечора, та під мостом, перекинутим із цього острова на проспект Винниченка. Лазили під час грози (а мости металеві, блискавки люблять по них бити). Лазили на такій висоті і по таких тонких перекладинах, що один необережний рух – і з мосту та в воду.

Спеціальної статистики про фінали подібних вилазок нема. Але якщо закинути в гугл слово руфер (людина, що лазить по дахах і взагалі по високих спорудах), то є від чого здригнутися. Приземляються такі відчайдухи не завжди живими і цілими. Ось, наприклад, що сталося в Кропивницькому на п’ятиповерховому будинку біля готелю «Європа»: «Хлопці полізли на дах, щоб зняти черговий сюжет для ютуб-каналу, бо займаються руферством. Назбиравши екстремальних кадрів, почали злазити, як раптом пожежна драбина відірвалася та один з хлопців полетів донизу, серйозно травмувавшись».

І до появи соцмереж, де підлітки міряються селфі та відео своїх ризикованих розваг, деяких осіб постійно тягнуло на пригоди. І не тільки школярів, а й дядьків з бородами. Кого в гори, кого довкола світу, кого в космос. Та одна справа робити це добре підготовленими, тренованими і з науковою, дослідницькою чи спортивною метою. І зовсім інше – задля того, щоб привернути до себе увагу сторонніх чи самоутвердитися без найменшого уявлення про техніку безпеки. Ось ще цитата з мережі:

«Мама підлітка з Кропивницького розповіла, що її син почав якось дивно поводитися – став менше спілкуватися з рідними та друзями, частіше зачинятися у себе в кімнаті. В одній із розмов він сказав, що йому просто необхідно ризикувати своїм життям, тим самим доводячи, що він гідний називатися справжнім чоловіком».

Іноді небезпечні повзання по аварійних місцях провокуються...мистецтвом. Багато хто пам’ятає кліп «Холодно», знятий гуртом «Океан Ельзи» на даху житлового будинку у Львові. Мешканка будинку поскаржилася, що музиканти й телевізійники пошкодили вкритий рубероїдом дах і він став протікати:

«Вони цілу ніч і день там топталися, камери та апаратуру носили. От і почало лити. А після того кліпу паломництво на дах почалося. Наркомани, алкаші, фотографи та дівки почали лазити. Ліфт поламали, мого сусіда обібрали. Тому скинулися чотирма квартирами і зробили подвійні ґрати — на весь поверх і дах. Пускаємо лише з дозволу жеку».

Кропивницькі мости загальнодоступні і охорони біля них немає. І у потоці перехожих, що рухалися мостами, не знайшлося жодного, хто закликав би хлопців злізти:

–Та спробуй скажи хоч слово – таких матюків наслухаєшся!

– Я тут ходжу постійно і ніколи не бачив патрульних. А от якби вони загребли оцих придурків та потримали в камері, а батьків оштрафували, то, може б і помогло!

– Гепнуться у воду – рятувати не кинуся! Хай їх витягають їхні безголові батьки!

Та може, не всі батьки нерозсудливі і переконливо пояснять дітям, що не варто так безглуздо ризикувати своїм єдиним життям. І що головною рисою справжнього чоловіка є передусім розум і така його складова, як обачність.

Максимальний репост!

Ніна Даниленко


Надрукувати   E-mail