Хто ж водить усіх за носа у ситуації з театром?

Своєрідною сенсацією минулої сесії обласної ради стало те, що вона не змогла звільнити директора Театру корифеїв Сергія Корнієнка, підозрюваного у хабарництві. А це планувалося зробити. Проте голосів не вистачило. І не одного-двох: за офіційне позбавлення посади пана Сергія проголосували …лише четверо депутатів.

Чому ж так? Згідно з проєктом рішення, із Сергієм Корнієнком достроково мали б розірвати контракт та звільнити із посади директора – художнього керівника обласного драмтеатру імені Марка Кропивницького. У пояснювальній записці вказали, що причиною стало те, що проти Сергія Корнієнка відкрите кримінальне провадження і триває слідство щодо отримання хабаря. Цими діями, згідно пояснень, він скомпрометував колектив театру та обласну раду.

Та, схоже, не все так однозначно. І тут якраз доречна ця, нині сакраментальна для нас, фраза. Звісна річ, у такому розкладі голосів зіграли політичні мотиви протистояння між нинішнім головою облради та її ексголовою. Та хочеться вірити, що депутати зауважили одіозність ситуації з хабарем, який, і це видно навіть неозброєним оком, був спровокований і інсценізований якоюсь третьою стороною. А також вони могли прислухатись до частини творчого колективу театру, який публічно виступив проти поновлення на посаді ексдиректора Вячеслава Вандрашика, як такого, що розколює колектив (відео їхніх звернень широко відоме у ФБ).

Тим часом з’явилися чутки, що вже за нинішнього в.о. директора (так звана інсайдерська інформація) в театрі розбазарюються кошти. Наприклад, на нові костюми для прем’єри використано майже сто тисяч гривень, але самих костюмів ніхто не бачив. Ще більше нібито використано на розробку ескізів костюмів і сценографії, але хто усе це розробляв і у чому полягає така недешева розробка – невідомо. Або про те, що театр на десятки тьисяч закуповує туалетний папір…

Ясна річ, підвердити чи спростувати ці чутки мала б кваліфікована аудиторська перевірка. Чи не тут криється причина усіх бід і проблем, які останнім часом так рясно посипались на Театр корифеїв?

Але депутати чомусь, у свою чергу, на жаль, не підтримали створення тимчасової контрольної комісії обласної ради з вивчення фінансово-господарської роботи театру. Таке враження, що тут хтось усіх водить за носа…

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail