Києво-Печерська Лавра стала епіцентром поширення епідемії у Києві

Захворіли монахи. Перед тим митрополит РПЦ в Україні Павло закликав усіх православних християн, фактично, ігнорувати правила карантину. Я б не зловтішався з цього приводу і не брав на себе роль Бога.

Але Павло має відповісти перед законом за свої злочинні заклики. Не сумніваюся, що йому створять комфортні умови для лікування. А що буде з монахами, українцями, які його послухали і проігнорували карантин?

На його совісті нові зараження. Щось мені підказує що РПЦ в Україні й надалі ігноруватиме правила карантину. У світлі майбутнього Великодня це стане не тільки проблемою Києво-Печерської Лаври, але й України.

Було б правильно запровадити на території Лаври надзвичайний стан. Інакше буде запізно. Лавра, рано чи пізно, перейде у юрисдикцію ПЦУ чи УГКЦ і тоді таких проблем не буде. Наразі надзвичайний стан може стати першим кроком на цьому шляху.

Богдан Червак

 

А тим часом: У неділю на 74-му році життя після тривалої хвороби відійшов до Господа насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Нектарій (в миру – Коваленко Олександр Андрійович). Про це повідомляє сайт Києво-Печерської Лаври. Архімандрит Нектарій був підключений до апарату штучної вентиляції легень, мав проблеми з легенями близько двох тижнів, є припущення, що монах помер від коронавірусу. З підозрою на цю хворобу до столичної Олександрівської лікарні госпіталізований настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло. Однак чи виявлено в нього коронавірус, не відомо.

 

А тим часом у нас: Митрополит Кіровоградський та Новомиргородський Іоасаф передав обласному лабораторному центру високоякісні швидкі тест-системи для виявлення захворювання на коронавірус. Вони, за словами митрополита, закуплені фондом Вадима Новинського для усіх міст України.


Надрукувати   E-mail