Коли кожного дня – укол…

Ніна Іванівна уже десять років живе з діагнозом цукровий діабет.

Тож про те, як можна отримати інсулін, знає не з чуток: "Я відвідую лікаря раз на три місяці з результатом свого глікемічного профілю. Він показує середній рівень цукру у відсотках. На прийомі отримую рецепти, у яких є вказівка, що ці ліки мені мають продати зі знижкою. Але інколи в аптеці мені кажуть, що відсутнє фінансування, тож їх можна лише купити за власні гроші, що недешево – 10 мл (1 ампула) близько 300 гривень. Пенсія у мене невелика. Я ж мушу колоти повну дозу, менше не можна, бо цукор буде вищий за норму і самопочуття, відповідно, погане. Тож доводиться докуповувати інсулін. Для мене це дуже велика проблема. Добре, що останнім часом це питання врегулювали. Кошти надходять до аптек. І хоча отримуємо інсулін не безкоштовно, як раніше, але знижка – таки добра допомога».

Рік тому за рецептом у державній аптеці можна було придбати інсулін безкоштовно. А зараз, на жаль, такого немає. Тим більше, діабетикам періодично доводиться ходити в поліклініку, а це зараз не зовсім безпечно,тим більше, що вони знаходяться у зоні ризику.

Ситуацію коментує начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук:

«Було ухвалено рішення на рівні Кабінету міністрів про виділення медичної субвенції. З 1 квітня триває відшкодування вартості цього препарату. Ці гроші надходять до аптек з міського бюджету».

За даними управління здоров’я міської ради, міський бюджет Кропивницького отримав цільові кошти з державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет. Рішення про залучення коштів прийняли депутати на останньому засіданні сесії. На підставі розпорядження голови ОДА від 17.04.2020 місто отримало субвенцію з державного бюджету на лікування хворих на діабет у розмірі 5,637 млн. грн. Забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет безкоштовними препаратами інсулінів здійснюється за державною програмою, згідно з постановою Кабміну від 23 березня 2016 року №239 "Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну", за рахунок державних коштів у межах бюджетних призначень.

Загалом майже півтора мільйони людей в Україні хворіють на цукровий діабет. Щоденно 200 тисяч потребують інсуліну. У Кропивницькому за державною програмою інсулін мають отримувати майже дві тисячі кропивничан.

Ольга Кизименко


Надрукувати   E-mail