Кракен нишить орків

Кракеном назвали новий підвид штаму коронавірусу Омікрон XBB.1.5. Та, як виявилось, таку назву має і один із секретних підрозділів ГУР МО.

Військовослужбовці спецпідрозділу ГУР МО Kraken в розвідувально-диверсійних та ударно-штурмових операціях застосовують західну зброю. В арсеналі Kraken є австрійські пістолети Glock, швейцарські пістолети-кулемети B&T, американські штурмові гвинтівки M4A1, DD MK18, бельгійські Scar та легкі ручні багатозарядні гранатомети RBG6 виробництва Хорватії. 

Спецпідрозділ ГУР МО Kraken був заснований у березні 2022 року в Харкові. Його кістяком були ветерани "Азова", футбольні фанати та містяни-добровольці. Підрозділ Kraken брав участь у багатьох спецопераціях по звільненню Харківщини.

Російські пропагандисти та представники Міноборони РФ неодноразово заявляли про "непоправну шкоду", яку вони нанесли спецпідрозділу під час боїв та ударів високоточною зброєю. Розповсюджували фейки про Kraken та повідомляли про полон його відомих бійців Костянтина Немiчева та Сергія Величка. Військовослужбовець підрозділу з позивним Рольф розповів журналістам УП, що лише в одному нічному бою під Соледаром за допомогою трофейного кулемета знищив 50 найманців ПВК "Вагнер".

У фільмі "Рік" Дмитра Комарова керівник ГУР МОУ Кирило Буданов назвав "Kraken" одним із найбоєздатніших підрозділів у країні.

Спецпідрозділ Головного управління розвідки Міноборони "Kraken" заявив, що за допомогою дрона-камікадзе знищив автономну вежу спостереження "Гренадер" у Брянській області Росії. Спецпідрозділ оприлюднив відео операції. З нього видно, що вежу було знищено з другої спроби. Водночас підрозділ не повідомляє, коли це сталося.


Надрукувати   E-mail