Кропивницькі квіти у Приштині

У столиці Косова Приштині відкридася виставка нашої землячки Людмили Макей «Квіти проти війни».

Ось що написала вона про те, як це стало можливим: «Ще рік тому я навіть подумати не могла, що виставлятиму свої картини у столиці Косова Приштині. Я взагалі не думала, що знов зможу коли-небудь посміхатись і творити. Бо 24 лютого, коли р*сія напала на Україну, з моєї палітри зникли всі кольори, крім чорного.

Але у Приштині я познайомилася з унікальною особистістю, директоркою Косовського центру психологічної реабілітації жертв катувань Феріде Рушіті. Вона присвятила своє життя відновленню честі й гідності косоварок, які під час війни пережили сексуальне насильство. Пані Феріде довела, що людина може жити з обпаленою горем душею.

Ми зустрічались кілька разів, і під час однієї з зустрічей я мимохіть згадала про своє хобі – малювання. Невдовзі я отримала від директорки KRCT – Kosova Rehabilitation Centre for Torture Victims подарунок: фарби, пензлі, полотна. Це докорінно змінило моє життя.

Відтоді після навчання, ділових зустрічей та підготовки матеріалів для українських та європейських медіа я сідала за малювання. Малювала квіти. Для мене цей процес певною мірою був терапією. В своїй уяві, а потім і на полотні я відновлювала те, що зруйнував і спаплюжив ворог. Це був мій посил світу: я є, я жива, я можу бути корисною, а Україна воскресне з руїн і знову розвкітне. Так виник цикл “Квіти проти війни”.

Відкриття виставки, організацією якої займався KRCT, присвячене Міжнародному дню біженця. Гостям галереї Лапідаріум чарівний світ України відкривається через споглядання квітів.

Я дякую всім і кожному, хто завітав на мій вернісаж, бо таким чином люди різних національностей і віросповідань висловлюють підтримку моїй Вітчизні. А це дорогого варто».


Надрукувати   E-mail