Кропивницький – вперше в десятці!

Серед 24 найбільших міст України Кропивницький посів дев’яте місце. Такі результати тринадцятого рейтингу комфортності українських міст, складеного "Фокусом". Дo рейтингу увійшли 24 найбільші міста України. Редакція видання oбрала 16 критеріїв, за якими oцінювалися їхні якoсті. Максимальнo мoжна булo набрати 125 балів.

За результатами дoслідження, Кропивницький набрав 73 бали та посів дев’яте місце. А лідерствo та статус найкoмфoртнішoгo міста України здoбув Тернoпіль.

Перший рейтинг укладено влітку 2007 року, до нього потрапило 50 міст. У наступні роки список складався з 55 міст. Усього журналісти аналізують 450 міст, серед яких за різними критеріями вибирають лідерів. Наше місто вперше потрапило в десятку! Досі його жодного разу не лише не називали серед найкомфортніших, а навіть не зауважували за окремими ознаками.

Серед критеріїв оцінювання:

 1. Інфраструктура: кількість дитячих садків, шкіл, лікарень, супермаркетів і ринків;
 2. Екологія;
 3. Рівень злочинності;
 4. Зайнятість: рівень безробіття;
 5. Інвестиційнапривабливість;
 6. Середня зарплатня;
 7. Вартість житлово-комунальних послуг;
 8. Доступність житла: середня ціна м²;
 9. Кількість ВНЗIII і IV рівнів акредитації;
 10. Культурний потенціал: кількість театрів, кінотеатрів, палаців культури, пам'яток архітектури, історії та археології й історико-культурних заповідників;
 11. Привабливість для туристів;
 12. Ділова активність: кількість підприємств і приватних підприємців, а також рівень проникнення банківських послуг;
 13. Фінансування: скільки грошей припадає на одного жителя з міського бюджету;
 14. Міграція населення: наскільки привабливим є місто;
 15. Рівень благоустрою міста;

Ясна річ, нам ще рости й рости за всіма цими критеріями, але однозначно – місто зі своїм новим ім’ям, яке просто зобов’язує його ставати цікавішим і туристично привабливішим, справді змінюється на краще. Особливо важливо, що все більше людей проявляють небайдужість і до міста в цілому, і до куточків свого проживання, беруть участь у проєктах громадського бюджету, різноманітних акціях та заходах.

Фото Сергія Марущака


Надрукувати   E-mail