Куди подівся пам’ятник афганцям у Кропивницькому? (ФОТО)

Центр Кропивницького вже багато років має усталений вигляд, ніяких нових особливо примітних об’єктів тут не з’являється. Але наразі прорив: на правому березі Інгулу нижче спортшколи ефектно засяяло в темряві вогнями щось середнє між теремком, вежею чи велетенським шатром. А вдень видно, що стіни цієї споруди прозорі, але не скляні – це плівка.

Гостям міста довго б довелося міркувати над призначенням цієї конструкції, а місцеві знають, що на тому місці був пам’ятник воїнам– інтернаціоналістам усіх поколінь. Це офіційна назва, а по-простому – пам’ятник афганцям. Не лякайтеся слова «був» – монумент є й зараз, тільки його огорнули чудернацьким плащем. Ось тут http://chas-time.com.ua/liudyna/kompanjon-z-derev-yanimi-rebrami-i-bolyuchoyu-pam-yattyu.html писалося, що скульптури мають реставрувати.

Ці знімки було зроблено незадовго до того, як місто вкрила снігова шуба, тож видно, як буде впорядковуватися територія біля монумента. Купи бетонних плит тут і там свідчать, що будуть підремонтовані доріжки, які ведуть до меморіалу.

За затягнутою матовим пластиком обрешіткою проглядаються силуети людей, що не припиняють роботи навіть у темну пору доби. Вони не зумисне ховають незвершену роботу від сторонніх очей – намет, як пояснили будівельники, зведено для того, щоб зберігати під ним тепло і працювати там за будь-якої погоди. Навіть коли вночі у Кропивницькому було -22С, а вдень -18С, у цьому шатрі була плюсова температура завдяки електронагрівачам, які по-народному називаються дуйчиками. Не перешкодить відновлювальним роботам і хуртовина.

Реставратори зазначили: конфігурація пам’ятника не зазнає радикальних змін – статуї просто підрихтують та підчистять.

А головне – змінять їм одяг. Свого часу вандали обдерли з нижньої частини скульптур бронзовий обладунок і пошкоджені місця довелося зафарбовувати. Так-от, мародерів прохання не турбуватися: скульптури пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам матимуть полімерне покриття, яке у металобрухт не приймуть.

Зоя Красінська


Надрукувати   E-mail