Любов до рідного – невичерпна!

6 травня в Кіровоградській обласній раді відбулося друге засідання конкурсної комісії з присудження обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова. Після тривалого обговорення членами комісії визначено переможців.

Пригадую, коли тільки засновували премію і було кілька явних претендентів на її отримання, здавалось – пройде кілька років і цю престижну відзнаку вручати буде нікому (вона не присуджується вдруге). Але дуже швидко з’явилось багато і нових, і молодих авторів, що взялися досліджувати рідний край, відкривати сторінки минулого, готуючи грунт для певності і поступу нових поколінь. І з часом їх стає все більше.

Цьогоріч лауреатами премії Володимира Ястребова стали у номінації "Популяризація історико-культурної та природничої спадщини краю, розвиток музейної справи" – Віктор ГОЛОБОРОДЬКО з книгою "Олександрія. Історія Задніпров'я"; у номінації "Наукові дослідження з історії та етнографії краю" – Роман БАЗАКА з книгою "Преса Кіровоградщини 1874-1921 рр.: історико-функціональний аспект, типологічна характеристика"; у номінації "Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області" – Володимир ВАСИЛЬЧЕНКО з книгою "Капітанівка" (історія містечка, селища).

Любов до рідного – невичерпна!


Надрукувати   E-mail