«Маємо намір довести, що ми народ!»

Ухвалений Кабінетом Міністрів України Перспективний план області, який набув чинності 14 травня, стер з мапи Кіровоградської області Попельнастівську сільську об’єднану територіальну громаду. Громаду, яка утворилась на підставі висновку Кіровоградської обласної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року №564-р, керуючись ч.5 ст.7 Закону України «Про добровільне об єднання територіальних громад», ч.1 ст..59 Закону України «Про місцеве самоврядування», рішення Попельнастівської сільської ради «Про добровільне об єднання територіальних громад» відповідає Законам і Конституції України. Громаду, де 23 грудня 2018 року відбулися перші вибори голови та депутатів ОТГ. І зрештою громаду, яка постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 року визнана спроможною, а 13 травня 2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України вийшла на прямі міжбюджетні стосунки з державою.

Ми довго йшли до створення своєї громади, держава Законом України «Про добровільне об єднання» дала нам шанс відчувати себе господарями на своїй території. Як пояснити зараз людям, що все було марно, що ми вже ніхто і за нас вирішили нашу долю?.. Ми не знаємо, як пояснити нашим партнерам з Євросоюзу, які вже інвестують кошти в Попельнастівську ОТГ, що громади створеної відповідно до законодавства тепер НЕ ІСНУЄ у планах чиновників! Ми розцінюємо крок КМУ, як нехтування головним законом України – Конституцією і будемо усіма законними засобами відстоювати право мешканців громади самим визначати свою доля у процесі впровадження реформи децентралізації, самим бути господарями власної землі і дбати про майбутнє наших дітей і онуків.

Ми вважаємо ухвалені зміни Перспективного плану такими, що грубо порушують право територіальних громад на добровільне об’єднання. На позачерговій сесії депутати Попельнастівської ОТГ ухвалили рішення звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року та уповноважили Олега Волянського, голову Попельнастівської сільської ради представляти інтереси громади в адміністративних судах різних рівнів. Нагадуємо: єдиним джерелом влади в Україні – є народ, це записано в Конституції і ми маємо намір довести це на практиці!

Алла Тарасенко

 

«Не для того ми створили громаду, щоб це проковтнути!»

І знову чергове дно... Як можна працювати в краіні, де закони, постанови, розпорядження приймаються всупереч іншим законам?

Як можна відтяпати (вибачте, іншого слова не знайду) частину території громади, навіть не узгодивши з нею це питання? Чому проігноровано добровільне об'єднання? Для чого давали цю можливість? Для чого руйнують зараз одну з успішних реформ – реформу децентралізаціі? Думаєте ми це мовчки проковтнемо – ні! 

Хто така Асоціація міст Украіни, щоб її думка була важливіша за думку робочих груп, які працювали при районних та обласних держадміністраціях?

Я була на засіданні регіонального відділення Асоціаціі і бачила цей цирк, коли купкою людей вирішувалася доля громад без їхньої участі! 

Чому не враховувалася думка Асоціації ОТГ?

Фактично відбулася анексія території громади, бо хтось вирішав, що йому так краще! Не для того ми створили громаду, щоб це проковтнути!

Ірина Чемерис, заступник голови Приютівськаої об´єднаної громади


Надрукувати   E-mail