Майбутнє ковіду: як не вмер Данило, то болячка задавила...

Аналітики UHC розробили три сценарії розвитку ситуації з COVID-19 восени наступного року. Перший – адаптація. Вірус із часом адаптується до своїх носіїв.

Який би штам не домінував восени, його адаптація до організму людини призведе до більшої кількості випадків, але менш тяжкого перебігу хвороби та нижчої летальності. "Це ще не буде ендемічним поширенням, коли летальність є низькою, і ми просто будемо жити з COVID-19, як ми звикли жити із сезонним грипом. Але це буде початок шляху до тривалого перемир’я з вірусом", – кажуть аналітики. Крім цього може з’явитися ефект від вакцинації. Вона не вплине на поширення інфекції, але ще більше знизить рівень госпіталізацій та смертність від COVID-19. У такому випадку захворіти може до 1,7 мільйона українців, 25 тисяч із яких не переживуть осінню хвилю.

Другий сценарій – стагнація. За цим сценарієм адаптації вірусу та людей одне до одного не відбудеться, але й біл cильніших штамів не з’явиться. Наступної осені Україна переживе хвилю захворюваності, подібну до осені 2021 року, але рівень вакцинації вже буде достатній, щоб вплинути на госпіталізації та летальність. За цим сценарієм аналітики UHC прогнозують до 1,7 мільйонів нових випадків та 41 тисячу смертей внаслідок COVID-19.

А третій – загострення. Цей сценарій передбачає небажаний, але все-таки реальний перебіг подій, кажуть аналітики. Одна з мутацій може призвести до появи агресивнішого штаму вірусу, який буде більш заразним та летальним за попередні. Вакцинація може виявитися малоефективною проти нього. У такому випадку до 1,9 мільйонів людей в Україні можуть перехворіти, а 66 тисяч – померти під час осінньої хвилі.

Серйозно змінити ситуацію може поява ліків для амбулаторного лікування коронавірусу. "Якщо у широкому доступі з’явиться препарат, який можна буде отримати або купити в аптеці на етапі появи ранніх симптомів, – це може значно зменшити рівень летальності і зберегти кілька десятків тисяч життів", – наголошують у UHC.

В Україні зменшилася кількість хворих на COVID-19, але вже на початку січня 2022 року епідемічна ситуація може погіршитися у зв’язку з розповсюдженням штаму Омікрон.

Згідно з прогнозом Національної академії наук України, на кінець січня ймовірно можна очікувати понад 7 тисяч хворих на добу. 

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail