Майже сотня дерев – за будинок, кухню і сарайчик…

Містян вразила масштабна вирубка дерев по вулиці Куроп’ятникова, 83-93, біля туристичного центру. Хто, чому, навіщо?

Як виявилось, ніяких дозволів на вирубування дерев власники ділянок не брали, про що йдеться у відповіді з міськради. Отож, ми подали заяву в екологічну інспекцію (нас об'єднали з Дніпропетровською обл. – Придніпровський округ, але наші екоінспектори на місці працюють, як і раніше).

Власники ділянок – Олександр Вікторович Пузанков, Олександр Миколайович Шишацький. Ці громадяни забрали у міста майже сотню дерев, щоб побудувати собі "будинок, кухню і сарайчик" (так зазначено у відповіді з міськради).

Існує припис прокуратури, яким заборонено будуватися у цьому місці, бо тут проходять комунікації (кабелі) до стратегічного об'єкта – телецентру (на фото обведено стовпчики над кабелем).

Не зрозуміло, яким чином Пузанкову й Шишацькому вдалося обійти припис прокуратури. Можливо, вона зверне увагу на таку сваволю?

З’явилась інформація, що територія колишньої спортивної бази "Колос" (це там поруч) уже продана під забудову за три млн гривень. Це чотири гектари зелених насаджень, сотні дерев. Їх теж чекає така ж доля?

Що відбувається у місті? Замість того, щоб перетворювати зелені зони на місця відпочинку, їх захоплюють і все вирубують та забудовують. Єдина можливість боротися з цим – розголос і поширення інформації.

У заяві в.о. начальнику Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області)

Сергію Олександровичу Піддубному прошу звернути увагу на те, що власники даних земельних ділянок не брали жодних дозволів на проведення робіт зі спилу зелених насаджень, які свого часу висаджувалися і доглядалися за кошти міста і є власністю міста. Роботи зі спилювання дерев почалися в листопаді і тривають досі. Прошу шановних представників екологічної інспекції дослідити цю ситуацію і з’ясувати, чи мають дозволи власники ділянок на спил цих дерев. І якщо не мають, то притягнути до відповідальності за незаконне знищення зелених насаджень згідно зі статтею 153 КУпАП та змусити сплатити компенсацію за збитки, завдані місту.

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail