МакДональдз може з’явитись …на місці Центрального скверу?

Стало відомо, що в керівництві мережі МакДональдз вже розглядають питання про появу їхнього закладу у Кропивницькому. Про це повідомляє голова ГО «Озеленення Кропивницький» Надія Паливода. «Тим часом джерела, що мають стосунок до ринку фастфуду, – стверджує вона, – кажуть, що МакДональдз побудують на місці Центрального скверу» Ясна річ, усі дерева там вирубають, бо ж потрібні будуть місця і для парковки, і для тераси, і для МакДрайву (замовлення з вікна автомобіля) і т.п. Сквер – єдину зелену зону в центрі міста – просто знищать.

ГО «Озеленення Кропивницький» звернулася до керівництва мережі МакДональдз Україна з проханням не допустити вирубки Центрального скверу заради будівництва закладу. Для цього слід розглянути інші ділянки. Якщо ви також проти знищення Центрального скверу – напишіть про це на сторінку МакДональдз Україна в приватні повідомлення, вони їх читають: https://www.facebook.com/McDonaldsUA/

У зверненні сказано: «Кількість зелених насаджень у місті Кропивницький катастрофічно нижча за норму. Згідно з документом Інституту розробки генеральних планів міст «Діпромісто», в Кропивницькому всього 6 кв. метрів зелених насаджень на людину, а за нормою має бути 20 (у Європі цей показник – від 25 кв.метрів на людину і вище). Це дані ще за 2005 рік, відтоді дуже багато зелених зон було вирубано, а нових не створено, тому реально ця цифра ще нижча. При цьому Кропивницький займає перше місце в Україні за кількістю онкологічних захворювань. Отож, знищення єдиного скверу в центрі міста, де інтенсивний трафік і сильна концентрація шкідливих викидів, дуже погано позначиться на здоров’ї людей. Просимо вас врахувати це. (…)

Пропонуємо керівництву McDonald’s Україна розглянути інші ділянки в центрі міста для будівництва закладу. Зокрема, одразу за будівлею центрального поштамту і ЗАГСу (перехрестя вул.Гоголя і вул. В.Чорновола) є велика обгороджена ділянка, порожня впродовж 15 чи 20 років. Власник, який її нещодавно купив, досі нічого там не робить і не проявляє зацікавлення нею. Можливо, він захоче продати цю ділянку мережі McDonald’s.

Не менш приваблива ділянка розташована на центральній площі Богдана Хмельницького (одразу за пам’ятником), перехрестя вул.Декабристів (В. Панченка) і просп.Винниченка. Ця велика ділянка стоїть обгороджена і порожня вже десятки років, і власник нічого там не робить. Просимо вас взяти до уваги необхідність збереження центрального скверу міста Кропивницький. Ми дуже хочемо, щоб поява McDonald’s в Кропивницькому стала святом для жителів міста, а не обернулася екологічною катастрофою.

У разі неможливості вирішити це питання на місцевому рівні, ми будемо звертатися до керівництва мережі McDonald’s у Сполучених Штатах».


Надрукувати   E-mail