Місто в оренді в рокожиць?

Чому випилюють алею каштанів по вул. Юрія Коваленка? Минулої суботи увечері (!) спиляли три каштани біля "Леокераміки" (колишній Фокстрот). Але це ще не все, міська рада дала дозвіл на спил чотирьох каштанів. Чому? Бо буде чергова забудова на тій ділянці, яка біля Фокстроту. А каштани знищують, бо – увага – на їхньому місці зроблять в’їзд і виїзд. Розумієте, ця жлобота заїхати і виїхати через один і той же шлях не може – їм треба різними, для цього нищать дерева.

На місці цієї ділянки мав бути сквер. У квітні 2019 року міська рада навіть вже закупила і привезла 265 великих триметрових дерев (всі липи). Аж тут тодішній депутат міськради Олександр Рокожиця, вірний соратник Стрижакова, раптом заявив, що це його земля, і він тут буде «строїцця». Не дозволив зробити там сквер. Липи ті міська рада змушена була розтикати, куди попало. Частину висадили біля озера Копань на Ковалівці, частину розсадили по вулицях, де вони й пропали.

А скверу у величезному густонаселеному мікрорайоні Попова-Жадова так і немає. Жодного. Тут взагалі немає зелених зон. Район-базар. Немає куди вийти погуляти, відпочити, пройтися. Немає куди сходити з дітьми. Тільки магазини, магазини, кіоски, ятки, будочки, базарчики, ринки...

І таки на місці, де мав бути сквер, щось будується. Може, автомийка (хоча поруч є аж дві), може, ще щось собі для збагачення. Чи будується він сам, чи продав цю ділянку – ролі вже не грає.

Так само буде з усіма іншими зеленими зонами в місті. Нерозумні, які раділи, що Центральний сквер випиляють, бо на його місці буде забігайлівка з котлетами – як же ви будете здивовані, коли взнаєте, що за тією ж схемою скоро будуть випиляні і забудовані всі міські сквери. Бо абсолютно всі вони в оренді в отаких рокожиць.

А міська влада, як бачимо, ніяк цьому не заважає – а навпаки. А знаєте чому? Бо нікого з них насправді не цікавите ні ви, ні ваш комфорт, ні ваше здоров’я. Давно ж відомо, що чим більше парків і скверів і місті, тим здоровіші в ньому люди. І навпаки. Але жлобів ви цікавите виключно як грошова одиниця – як той, хто буде в них щось купувати і збагачувати їх. Яка їм різниця, чи вам комфортно, чи ви здорові? Чи є вам де погуляти з візочком з дитиною, відпочити на лавочці, вийти на ранкову пробіжку?.. Їм важливо тільки заробляти на вас гроші.

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail