«Многая літа» російським окупантам?

Напередодні 31-ї річниці Незалежності України так звана Українська православна церква (Московського патріархату), яка насправді й далі, попри свої косметичні зміни в статуті, залишається частиною Російської православної церкви (РПЦ), й продовжує пропагувати ідеї «русского мира», схоже, вирішила узяти реванш. Адже за шість місяців повномасштабного вторгнення Росії до України вона втратила чимало парафій, а її підтримка в суспільстві помітно скоротилася.

Чи цей реванш пов’язаний саме з річницею Незалежності? Думаю, так. У Росії люблять свої «перемоги» приурочувати до якихось дат. Звісно, росіянам зараз важко зробити якийсь серйозний удар по Україні. Наступати на фронті не вдається. Можна зробити масовану ракетну атаку. Але яка це «перемога»? Що вона дасть? Судилище над азовцями до дня Незалежності не встигли зорганізувати. Зате є УПЦ (МП). Чому б не використати її?

Очільник УПЦ (Московського патріархату) митрополит Онуфрій у Києво-Печерській лаврі прийняв полонених російських окупантів. Він навіть благословив цих вояків, які прийшли вбивати українців. При цьому митрополит Онуфрій не дуже приділяє пастирську увагу захисникам України – його не видно на спільних молитвах на підтримку захисників Української держави, у госпіталях, серед родин полеглих воїнів. Очільник УПЦ (МП) проспівав «Многая літа», бажав окупантам здоров’я, «усього найкращого»

Російських окупантів автобусом привезли до лаври. Онуфрій їх радо зустрів, провів із ними спільну молитву, проспівав «Многая літа», бажав окупантам здоров’я, «усього найкращого», мав з ними розмову. А після її завершення подарував «дорогим гостям» молитовники, іконки і шоколадки.

Натомість про розв’язану Росією війну було сказано дуже загально: мовляв, «вийшло як вийшло». Краще й не скажеш – якщо ти репрезентуєш церкву, центр якої перебуває на території держави-агресора. Водночас митрополит Онуфрій повторив ідеологеми «русского мира» про два народи, які вийшли «з єдиної купелі хрещення», що українці й росіяни – народи-брати тощо.

Петро Кралюк Радіо Свобода

А тим часом Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звинуватив керівництво Російської православної церкви в причетності до війни проти України. Під час 11 пленарної асамблеї Всесвітньої ради церков він закликав всіх присутніх виступити проти пропаганди РПЦ. За його словами, ця пропаганда "довільно заявляє про Божу волю заради імперських мрій про правління диктатури", а сама російська церква йде "блюзнірським невірним шляхом". 

Згадав німецький президент і про килимові бомбардування, вбивство цивільних, воєнні злочини, а також про руйнування релігійних об'єктів в Україні. "Керівництво Російської православної церкви приєдналося до злочинів війни проти України. Ця тоталітарна ідеологія, замаскована під теологію, призвела до повного чи часткового знищення багатьох релігійних об’єктів на території України – храмів, мечетей, синагог, навчальних та адміністративних будівель релігійних громад. Жоден християнин, який ще володіє своєю вірою, своїм розумом і почуттями, не зможе побачити в цьому волю Божу", – підкреслив Штайнмаєр. 


Надрукувати   E-mail