На історичній лінії міста заб’ється серце

У рамках громадського бюджету подано малий проєкт – "Мистецький простір "Серце міста". Він передбачає створення сучасної оази, облаштування території в центрі міста з метою підвищення архітектурної та туристичної привабливості Кропивницького, створення міської туристично-інформаційної платформи, зони культурного відпочинку мешканців та гостей міста. Ось що розповіла авторка проєкту та директорка Музею мистецтв Тетяна Ткаченко:

– Ідея облаштування туристично-рекреаційної території біля приміщення Музею мистецтв спрямована на покращення благоустрою нашого міста та цілковито відповідає європейській практиці створення компактних мистецьких комплексів. Серед таких – Музейна площа в Амстердамі, Музейний квартал у Відні, Баварський мистецький квартал у Мюнхені, Музейний острів у Берліні і цілий перелік інших найрізноманітніших територій, які формують культурний вигляд європейських міст. Музеї, розташовані у кращих історичних спорудах на центральних вулицях та площах, своєю прекрасною архітектурою прикрашають сучасні міста. Мистецький простір «Серце міста» може стати модерною Меккою для митців та шанувальників мистецтва Кропивницького. Тут передбачається встановити лавки для відпочинку, сучасні оригінальні тумби для реклами культурних заходів, що відбуваються у місті. Така територія не може обійтися без зелених насаджень, оригінальних клумб, які у вечірній час підсвічуватимуться енергозберігаючими ліхтарями. У подальшому тут можливе встановлення пам'ятного знака на честь видатних митців-земляків. Передбачено також розташувати тут спеціальні вуличні меблі для людей з особливими потребами. Мистецький простір «Серце міста» розташований у центрі Кропивницького, на шляху маршруту пішохідних екскурсій для містян та туристів – так званої історичної лінії міста. Перший крок для його появи вже зроблено – мурал, написаний за мотивами картини відомого місцевого художника Андрія Ліпатова «Прогулянка по Дворцовій». Це – чудова фотозона та вже впізнаваний бренд нашого міста. Окрім цього облаштування туристично-рекреаційної території надасть можливість захистити прилеглу до будівлі Музею зону від наступу сучасних забудов, від захаращення та засмічення. Цей проєкт розрахований практично на усі категорії населення, що робить його особливо функціональним. Мистецькі зони формують культурний вигляд європейських міст, тож облаштування мистецького простору «Серце міста» біля Музею мистецтв потужно формуватиме туристичний імідж обласного центру.

Бюджет проєкту становить 300 тисяч гривень. Його планується використати на благоустрій, озеленення, освітлення території та встановлення інтерактивного сіті-лайту.

А підтримати проєкт можна за посиланням: https://budget.e-dem.ua/3510100000/project/18412?compid=2383


Надрукувати   E-mail