Найвідоміші місця сили в України

Місця Сили, або Енергетично Змінені Місця – вже більш, ніж пів століття обговорюються у світовій пресі. Інтерес людей до таких місць тільки зростає. Такі місця досліджуються, про них видаються книги, знімаються фільми, до них існує ціле паломництво тих, хто хоче осягнути себе та Всесвіт. Існують великі Місця Сили й маленькі. Україна виявилася найбагатшою у світі на Місця Сили територією. Це надає нам можливостей інтенсивного розвитку та перенесення процесів цього розвитку й на інші країни світу.

Перше значення місць Сили – духовне. На таких містах людина відчуває незвичайні духовні стани, її відвідують осяяння. На цих місцях людина може відчути глибини власного духу, й побачити внутрішнім поглядом глибини всесвіту. Саме тому поблизу Місць Сили побудовані споруди й храми усіх духовних традицій, які були на нашій землі. На значущих Місцях Силив ви побачите й давні дерев’яні церкви, й слов’янські капища, й трипільські святилища, й капища скіфів, й печери друїдів, скельні печерні містечка та храми, дольмени, менгіри, кам’яні лабіринти та спіралі життя, кам’яні вівтарі, статуї та зображення богів та богинь… й ще багато-багато цікавого.

Друге значення – матеріальне. Геофізики проводять дослідження Місць Сили, й виявляють, що частотність електричних та магнітних полів у цих місцях відрізняється від звичайних значень. А у деяких місцях навіть є викривлений гравітаційний вектор (наприклад, вода тече вгору). Тобто, Місця Сили – це ще й фізичні аномалії. На таких місцях сильніші прояви електричних статичних полів. Для людей такі аномалії частіше всього позитивні, сприяють оздоровленню. Такі місця називають рекреаційними або салюберними зонами. Цікаво й те, що через рекреаційні або салюберні зони прокладені стежки. Коли людина проходить такою стежкою, вона отримує заряд бадьорості та здоров’я. Такі стежки, що проходять місцями сили та рекреаційними зонами, називаються Теренкури. Теренкурів багато збереглося на Львівщині, у минулі часи ними ходили видатні діячі мистецтв, аристократи, інтелектуали та члени королівських родин. Теренкур – це маленький аналог великих Паломницьких Шляхів. Бо паломницькі шляхи усіх релігій світу також прокладені через Місця Сили.

Тому ми зробимо короткий огляд найбільш відомих Місць Сили України. Але їх насправді – сотні й сотні.

Коло Святовита або Святовитове поле

Розташоване Поле Святовита на горі «Піднесення», що у Личаківському районі міста Львова. Збереглися слабко видимі залишки стародавніх культових споруд (у формі штучних елементів рельєфу), рови та насипи у формі кіл. На вершині гори буяє рослинність. Енергетика справді вражає гостей. За словами місцевих жителів, які в’їхали до нових квартир на схилі гори, після переїзду у них налагодилося здоров’я, відступили хвороби, з’явилися приємні сни та радісні стани душі. Сама гора «Піднесення», безсумнівно, повністю є Місцем Сили і вкрай благотворно впливає на людей. У центрі гори у давнину стояло давньослов’янське божество Святовит. Воно мало чотири лики. Релігієзнавці мають припущення, що давньослов’янський Святовит за функціями близький до індуїстського Брахми Чотриликого, створювача нашого Всесвіту. Від Святовита Чотириликого (який вигляд він мав – дивіться форму Збручского ідолу) йшли стежки до інших насипів у формі кола, на яких стояли інші давньослов’янські божества. Коло Святовита справді незвичне місце: якщо у сутінках або вночі запитувати про щось небо, то воно відповідає спалахами й навіть блискавками.

Голосієво

Якщо говорити про Голосіївську аномальну зону у місті Києві, то люди, які гуляють цим лісом, часто зустрічаються з якимись феноменами. Бувають провали в часі, коли вони бачать якісь стародавні монастирі, стародавні замки. Дехто зустрічає по дорозі незрозумілих людей, деякі бачать Серафима Саровського, який жив у тих місцях, чи зустрічаються з надприродними істотами. Бачать галявини, що світяться, спостерігають зміну кольору неба, зміну часу на годинниках чи зникнення мобільного зв’язку. Втрачають орієнтацію в просторі.

Але після зустрічі з цими аномальними явищами завжди йде позитивний ефект. Один чоловік виявив, що після зустрічі з феноменом у нього минула хвороба, іншому вдалося встати на квартирну чергу і швидко отримати житло в безнадійній ситуації. Дослідники енергетично змінених місць з різних країн світу неодноразово писали, що голосіївська аномальна зона максимально сприятлива до людей. Якщо всі незвичайні явища, які відбулися в Голосіївському лісі, нанести на карту і з’єднати їх лініями, то лінії перетнуться над озером Дидорівка, яке є центром аномальної зони.

Якщо ми подивимося етимологію слова Дідорівка, то побачимо дуже цікаву річ: воно утворено від слів «дід» і «ор». «Дід» — це дід, предок, а «Ор» — одне з імен стародавнього вождя слов’янських племен, який в деяких традиціях вважається батьком-першопредком. Таким чином, слова «Дідорівка» означає «місце першопредка» багатьох слов’янських племен. Не виключено, що саме тому ця зона надзвичайно сприятлива для людей.

Вважається, що на місці, де сьогодні розташований Київ, в давнину був інше місто — Сур’я-Град (слово «сур’я» в перекладі з санскриту означає «сонце». — Ред.), слов’янський духовний центр. Він існував 4-5 тисяч років тому. Власне, він розташований на місці, де зараз розташований Голосіївський ліс. Кажуть, він побудований під землею, вчені частину печер знайшли за допомогою геосканерів та інших приладів, у майбутньому буде можливий туристичний доступ.

ЛИСА ГОРА біля місцевості Видубичи колись була невід’ємною частиною Голосієва, потім ці території роз’єднав побудований проспект Науки.

Кам’яна Могила

Розташована неподалік міста Мелитопіль. Це величезна скеля незвичної форми посеред степу. Заповідник Кам’яна Могила – давня споруда. Багато мудреців вважають Кам’янку першим ведичним вівтарем, з якого жерці сімдесят тисяч років тому понесли ведичне віровчення по всьому світу. Наразі існує безліч духовних течій, які фахівці називають «релігії ведичної групи» (РВГ) або «ведичні традиції». Усі вони вважаються спадкоємцями того, давнього первинного вчення.

Інша легенда розповідає про «Чорний Папірус». Це – інформаційний пристрій, залишений однією з найдавніших цивілізацій, що знаходиться на глибині три кілометри під Кам’янкою. Кожен, хто приїжджає на Кам’янку, може отримати будь-яку інформацію, що його цікавить, з будь-якої галузі знання – і така інформація буде йому дана. Для цього досить просто захотіти цього або висловити вголос своє побажання.

Кам’янка має ще одну легенду. Пам’ятайте індійську легенду про Праведного Цара, який багато століть правив на Землі. Його називали Космічна Людина або Мудрець, бо вона прийшла до нас із Космосу, зі зірок. А у міфології його називали Чакравартін. Він був і цар, і маг, і мудрець, і за його правління людство процвітало. Потім щось змінилося у просторі та в часі, і Праведний Цар заснув у печері. Щоб прокинутися знову, коли повернеться Золотий Вік. Усі свої знання, зокрема й езотеричні, люди почерпнули від цього Праведного Царя. Легенда свідчить, що цей Праведний Цар якраз і спить у печері, в глибині землі, під Кам’яною Могилою і прокинеться тоді, коли прийде Золотий Вік. Втім, та ж сама легенда доповнює, що Чакравартинів було багато, як й місць, у яких вони поснули до Золотого Віку.

Цікавий й такий феномен. Іноді Кам’янка співає, як співаюча тибетська чаша. Ще одна легенда – Кам’янка – це брама між світами. Колись вона була відчинена, а потім зачинилася. Ще одна легенда – з Кам’янки відкривається шлях у Ирій (Ирій – небесна країна у небі, де живуть боги й розташований рай, щось на кшталт азійської Шамбали). Кам’янку неодноразово досліджували археологи. Під нею є підземні печери, є археологічні артефакти й навіть, як вважається, елементи протовавілонської писемності. Енергетика Кам’янки схожа за відчуттям на енергії величезних культових споруд Азії, присвячених втіленням Великої Богині.

Острови на Дніпрі

Вони також вважаються потужними Місцями Сили. Найвідоміші Лисогірський Острів біля Ржищева, Монастирьский Острів у місті Дніпро, острів Індра (або Кодачек) та Острів Хортиця. На усіх цих островах знаходять значущі культові споруди та святилища, яким тисячі років. А острів Хортиця довгий час був центром посвяти та навчання козаків-характерників – енергія острова сприяє цьому. А острів Індра – найулюбленіший острів для духовних справ отамана Сірка.

Бузький Гард

Ще одна місцевість, де набирали силу характерники – це Бузький Гард, у якому вода річки Південний Буг переливається через 12 водоспадів (на фото). За Гардом розташовані Чорні Скелі, де медитували та робили обряди характерники та знамениті Актовський Ліс й Арбузінській та Актовський Каньойни (з ними пов’язана легенда про живу та мертву води).

Монастирище

На Кіровоградщині, неподалік села Завтурово, збереглися решки величезного святилища, площа якого сягає завбільшки 15 гектарів! У давнину це був величезний храмовий комплекс, який створювали представники різних поколінь, етносів та культур, й у якому відбувається багато цікавого та незвичного. Відвідини цього міста змінюють здоров’я на краще та розширюють світовідчуття.

Гірський масив Товтри

Він ховає безліч Місць Сили. Товтри – це унікальний гірський Кряж. Хоч маленькі, але все ж таки гори. Майже єдині у світі. Кряж Товтри проходить через Вінницьку, Хмельницьку та Тернопільску області України. Відроги Товтр також є на Прикарпатті та у Буковині. Значна їх частина розташована на березі річки Дністер. Товтри мають органічне походження – це залишки великого бар’єрного рифу первісного океану Тетіс.

Те, що є сенсаційним для багатьох сучасних людей – Товтри – це подвійний гірський масив та подвійний бар’єрний риф! Колись, мільйони років тому, велика частина сучасного континенту Євразія була дном великого океану Тетіс. У Тетісі, як і у кожному океані, був й свій великий бар’єрний риф. Але згодом континент Євразія піднявся над водами, а океан Тетіс відступив. Велика кількість солончакових озер у Європі, а також Мертве Море на Близькому Сході – це і є релікти первісного океану Тетіс. А великий бар’єрний риф океану Тетіс перетворився на гірський кряж Товтри. Згодом велика частина Євразії знов опинилася під водою – стала дном Сарматського Моря. Й над залишками великого бар’єрного рифу первісного океану Тетіс утворився новий бар’єрний риф – цього разу Сарматського моря. Коли море відступило, гірський кряж Товтри знов опинився на височині. Але він став подвійним. Великі утворення у Товтрах – це реліктові рифи океану Тетіс, а маленькі, що над великими – реліктові рифи Сарматського Моря.

Товтри споконвіку були горами, що приваблюють духовних людей. В українському фольклорі є багато розповідей про рахманів. Рахмани – це жерці давніх духовних традицій, у тому числі давньослов’янських ведичних. Вони мали велике знання та потужну духовну силу. Рахмани оселялися саме у Товтрах та створювали для своїх духовних практик печери та навіть цілі печерні міста. Такі печери можна побачити у Товтрах — від загадкового селища Буша (а також Оксанівка та Слобідка-Підлісівська, Могилів-Подільського району Вінницькій області) до Медоборів та селища Монастирок (Борщівського району Тернопільскої області). Священна для давніх слов’ян гора Богит (де знайдено Збручского Ідола Святовита), печери трипільських, скіфських, сарматських, давньослов’янських та кельтських жерців виявлено саме у Товтрах. Також й безліч обрядових споруд та священні камені. Й навіть дольмени!!!

Багато місць сили є й у Карпатах

Один з найцікавіших феноменів Карпат – це пірамідальні гори. Їх виявлено й у Закарпатті (Великоберезнянський район, селище Вишка). Пірамідальної форми гори стоять просто рядами. Найбільше грозових дощів з потужними блискавками стається саме тут (фіксується до 58 грозових дощів на рік). Пірамідальної форми гори є також на Буковині – це також регіон, багатий на грози (селище Усть-Путила). Є такі поодинокі гори й у районі міста Рахів, й у районі міста Верховина. Вони можуть виявитися як природними утвореннями, так і спорудами прадавніх цивілізації. Потрібні дослідження. Але те, що ці пірамідальні гори є енергетичними аномаліями, не підлягає ніякому сумніву.

У Карпатах за часів Русі існував паломницький Шлях. Він починався від сучасного місця Рахів, йшов по вершинах Чорногірського Хребта до гори Піп Іван Чорногірський (де існували значущі святилища та величезна природна печера всередині гори, у якій медитували), та завершувався у сучасному місті Верховина.

Чорногора містить загадки, які паломник має зрозуміти. Сенси подій Всесвіту закодовані у кожному камені, у кожному водоспаді, у кожному озері, у кожній печері Чорногірського Хребта. Паломник знаходить сенс кожної загадки. Коли таємниці, розгадані паломником, зливаються у єдине ціле, вони відкривають повну картину Світобудови. Паломник розуміє Вищі Сили, Природу, Всесвіт й самого себе.

Чорна Кам’янка й Юрпіль

Майже усі аномальні зони, які є у світі, є й в Україні. Наприклад у містечках Юрпіль та Чорна Кам’янка є незвичні камені, які потроху зростають, переміщуються лугами, занурюються у грунт та виходять з грунту на поверхню. Чим схожі на камені-трованти у різних місцях світу.

Перевал Шурдин

Але найцікавіша гора – то гора неподалік перевалу Шурдин, що на Буковині. Місцеві її називають Електричною Горою, бо над нею постійно виникають якість електромагнітні явища. Надто потужні блискавки перед грозою, кульові блискавки, розряди статичної електрики, спалахи, світіння. Такі гори є в Африці й у Північній Америці (Мексика). Такими горами користуються знахарі для того, щоб набрати силу, необхідну для зцілення. Тому ми маємо дослідити й гору неподалік перевалу Шурдин. Тим більше, що біля цієї гори встановлені кам’яні споруди, схожі на дольмени.

Ігор Мехеда, https://tureligious.com.ua/nayvidomishi-mistsia-syly-v-ukrainy


Надрукувати   E-mail