Наш театр може отримати престижну театральну премію

На VIІ Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премію "ГРА" театральні дієвці подали рекордні 136 вистав. Це вдвічі більше порівняно з минулими роками.

Приблизно ж стільки вистав подали у 2023 році – 135 заявок. Втім тогоріч подавали прем'єри і за 2022 рік, адже через початок повномасштабного вторгнення премію не проводили.

У перший рік премії (2018) надіслали 70 заявок, 2019 року – 83 заявки, 2020 рік – 83 заявки, 2021 рік – 89 заявок. Також у 2024 році надіслали 85 заявок на участь.

Відбір за найкращу драматичну виставу великої сцени пройшли 25 вистав. Серед них і вистави нашого театру: ГО "Культура. Інновації. Майбутнє", Кіровоградський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького – вистава "Перед волею" та вистава "Житейське море. Суєта".

Але конкуренти у нашого театру потужні – це і Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – вистава "Тартюф", і Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки – вистава "Поромник", і театри зі Львова, Харкова, Вінниці, Луцька, Дніпра, Ужгорода, Черкас, Хмельницького, Полтави, Рівного.

Також рекордні 20 вистав подали у категорії "За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни". Серед них нашого театру немає.

Фестиваль-премія ГРА (GRA – Great Real Art) заснований Національною спілкою театральних діячів України. Проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. У ньому може взяти участь будь-який професійний театральний колектив будь-якої форми власності (державний, комунальний, приватний).

За матеріалами ЗМІ

Надрукувати   E-mail