Наша Людмила замість російської Анни

НЮ-ЙОРК. – Театр «Метрополітен-опера» повідомив, що російська співачка Анна Нетребко не виконала умову «Met-opera» і не відмовляється від своєї публічної підтримки Володимира Путіна, поки він веде війну з Україною. Їй пропонували публічно засудити дії президента Росії.

Генеральний менеджер Пітер Ґелб сказав: «Це велика художня втрата для опери. Анна є однією з найвидатніших співачок в історії «Метрополітену», але з Путіним, який вбивав невинних жертв в Україні, не було шляху вперед. Важко уявити сценарій, за яким вона повернеться до «Метрополітен».

Замість А. Нетребко співатиме солістка Національної опери України Людмила Монастирська у виставі «Турандот». Вистави з участю Л. Монастирської відбудуться 30 квітня, 3, 7, 11 і 14 травня.

Баварська державна опера 1 березня теж оголосила про припинення роботи з оперною співачкою А. Нетребко та дириґентом Валерієм Гергієвим через те, що вони «недостатньо дистанціювалися» від російського вторгнення в Україну. З тієї ж причини з В. Гергієвим розірвала контракт Мюнхенська філармонічна оркестра.

Л. Монастирська (дівоче прізвище Повстенко народилася 1975 року в Іркліїві на Черкащині. Найвідоміша українська оперна прима, власниця рідкісного spinto soprano – голосу, в якому легкість і прозорість ліричного сопрано поєднані з потужністю і силою сопрано драматичного, лавреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка, народна артистка України.

У 15 років вона поїхала з села на прослуховування до музичного училища ім. Глієра, потім працювала в оперній студії при консерваторії, в Черкаському музично-драматичному театрі, в дитячому оперному театрі на Подолі, у 2008 році керівництво Національної опери запросило її на «Аїду» Джузепе Верді. Вона співає на найпрестижніших оперних сценах світу: «Ла Скала» в Мілані, Королівському театрі Ковент-Гарден у Лондоні, «Метрополітен-опера» у Ню-Йорку та інших.

Лев Хмельковський


Надрукувати   E-mail